با پیشرفت علم و انتقال کلیه قطعات و ابزارهای صنعتی و غیر صنعتی به الکترونیکی سازی و افزایش امنیت آنها در برابر موضوعات مختلف ، قفل ها نیز از این قاعده مستثنا نیست. با توجه به جدید بودن این علم در کشور ما ، بازار نسبتاً خوبی در این زمینه ایجاد شده است. نکته مهم در اینجا ضخامت 3.5 تا 12 سانتی متر درب برای نصب قفل دیجیتال روی آن است. قفل هوشمند با سیستم های امنیتی مختلفی که در آن استفاده می شود باعث آرامش و امنیت به کاربر می شود. اما داستان قفل ها قبل از رسیدن به این مرحله از پیشرفت چه بود؟

 

قفل دیجیتال با گذشت زمان

قفل کردن به یک وسیله یا دستگاه مکانیکی یا دیجیتال گفته می شود و با ابزاری به نام کلید ، کارت کلید ، اثر انگشت ، کارت RFED یا در مراحل پیشرفته می توانید رمز ورود را وارد کنید تا رمز عبور را وارد کنید. اولین قفل ساخته شده توسط آشوریان در نینوا به گونه ای قفل شده بود که این سیستم از یک پیچ و یک کلید تشکیل شده بود که با قرار دادن کلید در داخل و چرخاندن آن به یک طرف ، قفل می شد. اما کم کم قفل های پیشرفته تر و پنهانی به گونه ای ساخته شد که یک سری موانع در داخل قفل قرار گرفت تا همه قفل ها با هیچ کلید قفل نشوند. آنها کلیدهایی را به شکل حلقه درست کرده و ساخته بودند تا گم نشوند و همه نتوانند قفل آنها را باز کنند. قفل های مدرن با آغاز انقلاب صنعتی در قرن 18th ، قفل ها و کلیدها با پیچیدگی بیشتری ساخته شدند.

قفل ترمز اهرمی برای اولین بار توسط رابرت بارون در سال 1778 ساخته شده است و دارای قفل اهرمی برای جلوگیری از حرکت پیچ است. این نوع قفل هنوز استفاده می شود. و بنابراین ، با پیشرفت صنعت ، قفل هایی در اشکال و اندازه های مختلف ساخته می شد ، تا به امروز جدیدترین و پیشرفته ترین نوع قفل ، قفل دیجیتال ، وارد بازار شد.

 

انواع قفل های دیجیتال

• قفل های دیجیتال هتل: این نوع قفل ها متناسب با نیاز هتل ساخته شده اند و روش کار آنها به گونه ای است که این قفل به دستگاه کارت خوان متصل می شود که معمولاً در لابی هتل استفاده می شود و کلیه کارهای قفل انجام می شود. از طریق کارت خوان در لابی هتل.

• قفل های دیجیتال برای ساختمانهای مسکونی و اداری: که در دو نوع به بازار عرضه می شوند و با باتری قلم کار می کنند و برای شناسایی و تعویض کلمه عبور و اثر انگشت نیازی به لوازم جانبی ندارند و فقط صاحب قفل می تواند این کار را انجام دهد. انجام دهید.

مارک های با کیفیت قفل هوشمند

یوکا ، گیتمن و سامسونگ از جمله برندهای با کیفیت قفل های دیجیتالی هستند که هر کدام دارای ویژگی ها و جلوه های منحصر به فرد خود هستند و برای مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

 

قفل هوشمند یوکا

این محصول کره جنوبی است که به دلیل زیبایی ظاهری و طراحی آن می توان علاوه بر آپارتمان ها در مراکز دولتی و تجاری از آن استفاده کرد. امکان ثبت تعداد زیادی اثر انگشت ، این امر را برای برخی از مراکز و خانه های خصوصی عملی تر می کند. بنابراین با وجود قفل اثر انگشت ، همه اعضای خانواده به یک کلید احتیاج ندارند و می توانند به راحتی وارد خانه شوند. با وجود قفل دیجیتال Yuka ، دیگر نیازی به نگرانی در مورد کلیدهای از دست رفته یا ترک آنها نخواهید بود. یکی دیگر از ویژگی های قفل دیجیتال Yuka ، رمز عبور یک بار آن است؛ وقتی می خواهید به شخصی اجازه دهید یک بار وارد سیستم شود ، می توانید یک بار رمز عبور را برای آنها تعریف کنید و به محض بسته شدن درب ، دیگر کار نمی کند. این ویژگی در صورتی که فرد رمز عبوری نداشته باشد یا اثر انگشت وی به ثبت نرسد بسیار مفید است. قفل خودکار امکان دیگری است که در قفل دیجیتال Yuka ارائه می شود. دیگر نیازی نیست هنگام خروج از خانه ، در را قفل کنید. در هنگام بسته شدن درب به طور خودکار قفل می شود. یکی دیگر از ویژگی های امنیتی قفل هوشمند Yuka ، سیستم ضد شوک است که با افزایش ولتاژ از حد مجاز ، سیستم را فعال و هشدار می دهد. سیستم ضد سرقت نیز چندین بار وارد سیستم می شود. عبور رمز عبور اشتباه یا اثر انگشت فعال می شود. اگر رمز عبور اشتباه را وارد کرده اید و دستگاه قفل شده است ، چند دقیقه صبر کنید و دوباره امتحان کنید. ریموت در قفل هوشمند Yuka نیز ارائه شده است. همچنین می توانید درب منزل خود را از راه دور باز کنید. یکی از مدل های قفل دیجیتال Yuka قفل کارت است ، بنابراین علاوه بر رمز عبور و اثر انگشت کارت ، می توانید از آن برای باز کردن درب مجهز به قفل هوشمند Yuka نیز استفاده کنید. همچنین می توانید در صورت لزوم کارت را غیرفعال کنید و دوباره ثبت نام کنید.

در مواقع اضطراری چه اتفاقی می افتد؟

اگر اثر انگشت شما ثبت نشده است یا انگشت شما آسیب دیده است و در حال حاضر نمی توانید درب آن را باز کنید ، یا رمز خود را فراموش کرده اید و کارت خود را با خود ندارید ، پس باید به روش پیش فرض بروید. به هر قفلی که کلید مکانیکی است بروید.

 

قفل دیجیتال سامسونگ

چه ویژگی هایی برای باز کردن درب با قفل هوشمند سامسونگ دارید؟ برای باز کردن قفل سامسونگ می توانید از رمز عبور ، اثر انگشت ، کارت یا ترکیبی از آنها استفاده کنید. بلوتوث همچنین در برخی از مدل های قفل هوشمند سامسونگ برای باز کردن قفل به شما کمک می کند. ممکن است ورود رمز ورود را دوست نداشته باشید. می توانید رمز را بی صدا وارد کنید.

 

عملکرد تصویری در قفل هوشمند سامسونگ:

فرض کنید برای باز کردن قفل آن باید وارد گذرواژه خود شوید ، اما درمورد شخص مقابل شما که نمی خواهد او رمز ورود شما را بشناسد چیست؟ با استفاده از عملکرد قفل دیجیتال سامسونگ ، می توانید علاوه بر گذرواژه 4 تا 12 رقمی ، قبل یا بعد از گذرواژه خود چند رقم دیگر را وارد کنید. دستگاه رمز عبور شما را تشخیص داده و آن را قفل می کند.

سایر اقدامات امنیتی سامسونگ را قفل می کند

با وارد کردن رمز عبور ، اثر انگشت روی گذرواژه شما باقی خواهد ماند و ممکن است شخصی بتواند کلمه عبور خود را با دقت پیدا کند. اما در قفل سامسونگ دو عدد تصادفی به دست می آورید که علاوه بر وارد کردن رمز عبور مورد نظر ، آنها را نیز وارد می کنید و باقیمانده اثری از آن تاثیری در به دست آوردن رمز عبور و دسترسی غیرمجاز نخواهد داشت. از قفل دیجیتال سامسونگ برای اتاق مدیریت یا افراد سالخورده استفاده کنید همچنین می توانید از راه دور برای باز کردن درب استفاده کنید.

 

قفل دیجیتال گیتمن

برای باز کردن قفل دیجیتال گیتمن از رمزهای عبور و اثر انگشت استفاده می شود. رمز عبور قفل دیجیتال 4- تا 12 رقمی Gitman یک رمز عبور قدرتمند خواهد بود که شما را از دسترسی غیرمجاز رهایی می بخشد. به دلیل منحصر به فرد بودن اثر انگشت در قفل اثر انگشت ، جعل آن برای هر شخص امکان پذیر نیست و مانند کلید ، نسخه دیگری از آن ارائه نمی شود. این در است که می توانید برای آن هم رمز عبور و هم اثر انگشت را تعریف کنید و هر شخص با یک رمز عبور به تنهایی یا اثر انگشت ثبت شده به تنهایی قادر به ورود به خانه نخواهد بود. این قفل ها مخصوص افراد مسن است و پیری بسیار مفید است زیرا اگر امکان جابجایی و باز کردن درب وجود نداشته باشد می توانند آن را با ریموت باز کنند. تصور کنید که وقتی وارد خانه می شوید ، شخصی با شما وجود دارد که نمی خواهد رمز عبور را وارد کند ، او متوجه آن می شود ، توانایی عملکرد خیالی قفل دیجیتالی دروازه من به شما کمک می کند. با عملکرد تخیلی قفل الکترونیکی دروازه می توانید علاوه بر رمز اصلی ، تعدادی عدد را وارد کنید. دستگاه رمز عبور صحیح شما را متوجه می شود و در را باز می کند ، اما شخص کنار شما شماره های اصلی رمزعبور را نمی فهمد. این ویژگی امنیتی قفل گیتمن بسیار کارآمد است. قفل اتوماتیک امکان دیگری است که در قفل گیتمن ارائه شده است. با وجود قفل اتوماتیک ، نیازی به قفل درب هنگام خروج از خانه نیست. با بسته شدن درب ، قفل اتوماتیک فعال می شود و درب قفل می شود. شما همچنین می توانید با دسترسی به قفل امنیتی قفل Gitman ، حتی با دسترسی به رمز عبور یا اثر انگشت ثبت شده ، دسترسی سایر افراد را غیرفعال کنید و شخص دیگر نتواند وارد آن شود. قفل کودک یکی دیگر از ویژگی هایی است که مورد توجه خانواده های زیادی قرار دارد که نگران بیرون رفتن فرزند خود هستند. به این ترتیب می توانید قفل کودک را به راحتی فعال یا غیرفعال کنید و دیگر نیازی به نگرانی در مورد بیرون رفتن کودک ندارید. سیستم های ضد سرقت ، ضد ضربه و سیستم اعلام حریق قفل دیجیتال گیتمن امنیت قابل توجهی را برای شما فراهم می کند. باتری قفل دیجیتال قابل تعویض است و دستگاه یک هفته قبل از اتمام شارژ به شما هشدار می دهد. اگر در این مدت در خانه نیستید و متوجه تعویض قفل برای تعویض باتری نمی شوید ، می توانید به راحتی دستگاه را روشن کرده و با قفل کتاب V9 باز کنید.

 

مزایای استفاده از قفل دیجیتال

قفل های دیجیتالی به گونه ای طراحی شده اند که کاربران آنها می توانند کارهای روزانه خود را با آرامش و راحتی بیشتری انجام دهند. برای اثبات این ادعا به برخی از مزایای این نوع قفل ها اشاره خواهیم کرد:

• در صورت از بین رفتن کلیدهای قفل مکانیکی ، نگران می شوید و ممکن است امنیت ساختمان شما به خطر بیفتد ، اما ممکن است شما نگران قفل های دیجیتالی باشید ، زیرا اگر کارت شناسایی قفل هوشمند خود را گم کنید ، می توانید کارت را بعد از چند مورد از دست بدهید. ثانیه غیرفعال کردن

• اگر از یک قفل هوشمند استفاده می کنید ، نگران فراموش نکنید که درب را ببندید ، زیرا این قفل ها چند ثانیه پس از بسته شدن به طور خودکار قفل می شوند.

• با وجود قفل هوشمند ، دیگر نیازی به حمل کلید یا صفحه کلید ندارید که ممکن است سنگین و به هم ریخته باشد ، کلید شما کد شماست که در امن ترین مکان موجود ، یعنی حافظه خود ذخیره می شود.

• صفحه لمسی برای قفل های دیجیتال بسیار کوچک و سبک هستند و حتی برخی از این کارت ها را می توان بر روی تلفن همراه به عنوان برچسب نصب کرد که به راحتی قابل حمل است.

• یکی دیگر از مزایای قفل های دیجیتال ، ظاهر زیبا و ظریف آنها با استفاده آسان و از همه مهمتر مقاومت آنهاست.

• یک مزیت مهم این قفل ها نسبت به قفل های معمولی این است که توسط دو صفحه فلزی بزرگ و بزرگ که در زیر پوشش داخلی و خارجی قفل قرار دارند پیچ ​​خورده و مقاومت درب را چند برابر می کنید. در حالی که ضعف قفل های معمولی یا مکانیکی در این قسمت است.

• اگر باتری ها ضعیف شوند ، قفل دیجیتال به شما هشدار می دهد.

• اگر باتری دستگاه کم کار است و کلید مکانیکی در دسترس نیست ، می توانید از یک باتری کتاب برای تأمین انرژی لازم استفاده کرده و رمز عبور را وارد کنید.

• قفل الکترونیکی را می توان در درب های راست و چپ و انواع درب ضد سرقت نصب کرد.

• این قفل ها می توانند بهترین کمک برای کودکان و بهترین خدمات برای سالمندان باشد.

 

ویژگی قفل دیجیتال

قفل های دیجیتالی این ویژگی را دارند که در هنگام قفل کردن درب به صورت خودکار قفل می شود و تا زمانی که قفل شود ، هیچ کس نمی تواند بدون اجازه از خارج از ساختمان وارد شود ، اما خروج از داخل امکان پذیر است. پس از بستن درب به طور خودکار باز و قفل شوید. اگر قفل را به ریموت کنترل مجهز کرده اید ، می توانید از آن به عنوان مجوز ورود و خروج از ساختمان استفاده کنید. با توجه به این ویژگی ها ، قفل های دیجیتال (هوشمند) ایده آل در نوع خود برای کنترل ترافیک ، به خصوص در اماکن عمومی مانند دفاتر و هتل ها هستند.

 

قیمت قفل دیجیتال

البته در خرید هر کالایی یکی از عوامل مهم خرید قیمت آن محصول است. در مورد قفل های دیجیتال ، این اصل رعایت می شود که یک معیار مهم در انتخاب و خرید این نوع قفل ها است. در این نوع محصول ، مانند هر محصول دیگر ، عوامل مختلفی در تعیین قیمت وجود دارد که مهمترین آنها در اینجا ذکر خواهیم کرد.

تعیین کننده قیمت در قفل های دیجیتال

• کشور ساخت قفل و اعتبار برند آن: در مورد هر محصولی از جمله قفل های دیجیتال ، قطعاً کشور تولید و میزان اعتبار برند مربوطه از مهمترین عوامل تعیین کننده قیمت است .

• نوع قفل هوشمند از نظر راه های دستیابی: قفل درب هوشمند انواع مختلفی دارد از جمله: قفل اثر انگشت دیجیتال ، قفل کارت ، قفل کد ، قفل تشخیص چهره دیجیتالی ، هر کدام بر اساس دسترسی و دسترسی و دسترسی و باز کردن قفل یا ترکیبی از راه های کنترل ترافیک قیمت های مختلفی دارد

• طراحی و ظاهر قفل هوشمند: علاوه بر قابلیت های اصلی و تجهیزات قفل ، طراحی و شکل و شکل آن نیز در تعیین قیمت نقش دارد. به عنوان مثال ، محصولات خاصی مانند Royal Fingerprint Lock قطعاً به دلیل طراحی خاص و منحصر به فرد ، قیمت بالاتری نسبت به قفل دیجیتال با طراحی معمولی دارند.

• مواد بدنه قفل الکترونیکی: قیمت قفل های دیجیتال نیز تحت تأثیر مواد بدنه و مقاومت آن در برابر شرایط محیطی است. به عنوان مثال ، قفل های دیجیتالی با آلیاژ روی یا برنج خالص از نظر قیمت با سایر قفل ها تفاوت دارند.

• سیستم های امنیتی قفل هوشمند: تعیین قیمت قفل هوشمند نیز به تعداد و تنوع سیستم های امنیتی تعبیه شده در قفل بستگی دارد. به عنوان مثال ، نصب سیستم های امنیتی ضد سرقت ، آتش نشانی ، ضد ضربه و یا قفل کودک می تواند در تعیین قیمت قفل هوشمند مؤثر باشد. در این مقاله سعی شده است اطلاعات کاملی درباره قفل های دیجیتال در اختیار شما قرار دهیم ، امیدوارم با آگاهی بیشتر و درک بیشتر فن آوری های جدید در این زمینه ، آرامش و آرامش را به زندگی خود دعوت کنید. همچنین در مقاله های آینده با اطلاعات مفید و کاربردی همراه ما باشید.