در سایت پرشام مارکت
در كل اينترنت

دسته بندی محصولات فروشگاه

  • ثبت نام فروشنده
  • ثبت نام همكار تبليغاتي
  • رهگيري سفارش

آخرین محصول خریداری شده

گارد نوکیا 208

گارد نوکیا 208
  • 8,000 تومان

خبر : استفاده از شارژر فندکی به باتری گوشی شما آسیب می زند؟

1395/06/05 - 08:55:39
این روزها استفاده از شارژرهای یواس بی که روی درگاه 12 ولتی برق خودرو یا به اصطلاح جافندکی متصل می شوند رواج زیادی یافته است. در خیلی از خودروها، این درگاه 12 ولتی انتقال برق را هیچ وقت متوقف نمی کند...


به گزارش سرویس خبری پرشام مارکت به نقل از بولتن نیوز ، این روزها استفاده از شارژرهای یواس بی که روی درگاه 12 ولتی برق خودرو یا به اصطلاح جافندکی متصل می شوند رواج زیادی یافته است. در خیلی از خودروها، این درگاه 12 ولتی انتقال برق را هیچ وقت متوقف نمی کند، این یعنی حتی زمانی که خودرو خاموش باشد هم باتری آن در حال تخلیه شدن است. اما باتری تا چه حد خالی می شود؟

ما با استفاده از یک انبر سوسماری و مولتی متر میزان توان مصرفی شارژر یو اس بی را در حالت آماده به کار اندازه گرفته ایم، سپس تاثیر آن روی باتری خودرو را بررسی کرده ایم.

آیا جریان 14.2 میلی آمپری دائمی مصرفی این شارژرها آنقدر هست که رانندگان را نگران تخلیه باتری خودروی خود کند؟ احتمالا خیر. ظرفیت یک باتری معمولی خودرو حدود 40 آمپر بر ساعت است. در نرخ 14.2 میلی آمپر، حدود 2817 ساعت یا 117 روز طول می کشد تا باتری خودرو به صورت کامل تخلیه شود.

اگر فرض کنیم که هر روز قصد رانندگی داریم، پس این مساله اصلا نگران کننده نخواهد بود. حتی اگر بخواهیم یک یا دو هفته هم ماشین مان را در پارکینگ پارک کنیم هم نیاز نیست مواظبه باتری باشیم. اما اگر پای زمان بیشتری به میان بیاید، دیگر این 14.2 میلی آمپر مساله ساز خواهد شد.

البته خود خودرو هم جریانی برای تامین توان موردنیاز دزدگیر و دیگر سیستم ها در حالت آماده به کار مصرف می کند، بنابراین شارژر یو اس بی در مقایسه با آنها چیز خاصی نیست. برای یک راننده معمولی، به نظر می رسد که جریان آماده به کار مورد نیاز برای شارژر یو اس بی آنقدر نیست که نیاز باشد حتما هرروز آن را از جایش بیرون بیاوریم و روز بعد سرجایش بر گردانیم.

1395/06/05 - 08:55:39
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي


پیشنهادات این بازدید

سامسونگ گلکسی Samsung Galaxy S4

سامسونگ گلکسی Samsung Galaxy S4
  • موجود نيست
  • 1,030,000 تومان

مموری میکرو 16 گیگ توشیبا

مموری میکرو 16 گیگ توشیبا
  • 32,000 تومان

برچسب LCD سامسونگ گلکسی گرند i9082

برچسب LCD سامسونگ گلکسی گرند i9082
  • 5,000 تومان

جعبه آچار موبایل

جعبه آچار موبایل
  • 19,000 تومان

پشتیبانی

این سایت را حمایت می کنم
ابزار و قالب وبلاگبیست تولز

گوگل پلاس

فروشگاه اینترنتی پرشام مارکت