http://pmcm.ir/news/view/id/5386

چه رمی برای موبایلم بخرم ؟
چه رمی برای موبایلم بخرم ؟
تاريخ انتشار خبر : چهارشنبه 25 امرداد 1396

RAM به معنی حافظه با دسترسی تصادفی است . RAM یک تراشه است که درون آن پر از فضای ذخیره سازی اطلاعات می باشد که این فضاها به صورت سلول های خالی هستند که داده ها و اطلاعات هرکدام به صورت تصادفی در درون این سلول ها جای می گیرند .چه رمی برای موبایلم بخرم ؟

رم چیست ؟؟

RAM به معنی حافظه با دسترسی تصادفی است . RAM یک تراشه است که درون آن پر از فضای ذخیره سازی اطلاعات می باشد که این فضاها به صورت سلول های خالی هستند که داده ها و اطلاعات هرکدام به صورت تصادفی در درون این سلول ها جای می گیرند . RAM یک حافظه موقت و از دست رفتنی است که وجود آن برای بالا رفتن سرعت پردازش CPUلازم است.

RAM دارای ظرفیت و فضایی است که امروزه با گیگابایت بیان میشود .

سرعت رم

سرعت رم همان سرعت پردازش داده ها و اطلاعات است که از آن به فکانس هم یاد می شود .که این فرکانس رم از مهم ترین ویژگی های رم می باشد که این سرعت با هرتز بیان میشود . هرچه فرکانس رم یا همان سرعت رم بالاتر باشد این پردازش و نقل و انتقال داده ها با سرعت بیشتری انجام می گیرد .

برای خرید رم موبایل یا همان تلفن همراه باید توجه به این دو مولفه داشت : حجم و دیگری کلاس.

 این دو مولفه هم روی خود رم نوشته شده است .

اختلاف قیمت بین رم 4و رم 8 خیلی نیست اما اختلاف حجم این دو رم خیلی زیاده .پس برای 5 هزار تومن اختلاف نرید سراغ رمی با حجم کمتر .

کلاس رم ها نیز نشانگر دسته محصولات هست .یعنی محصولات از لحاظ سرعت و پردازش دسته بندی می شوند و در دسته های بالاتر قرار می گیرند .

امروزه کلاس 10 برای رم ها مناسب است و از لحاظ کیفیت و سرعت پردازش در مرتبه مناسبی قرار دارند .

برند های خیلی زیادی در بازار وجود دارد که همه آنها در مرتبه کیفیتی بالایی قرار دارند .


چاپ