http://pmcm.ir/news/view/id/3927

سامسونگ طی 5 سال آینده از صنعت تولید کننده موبایل بیرون رانده خواهد شد
سامسونگ طی 5 سال آینده از صنعت تولید کننده موبایل بیرون رانده خواهد شد
تاريخ انتشار خبر : سه شنبه 12 آبان 1394

در سال های آینده تولید کنندگانی همچون سامسونگ با مشکی به نام نوآوری مواجه می شوند و این امر زمانی رخ میدهد که تولیدکنندگان اولیه ی گوشی های سامسونگ با گوشی هایی با کارایی بسیار مشابه ولی با قیمت کم مواجه میشونددر سال های آینده تولید کنندگانی همچون سامسونگ با مشکی به نام نوآوری مواجه می شوند و این امر زمانی رخ میدهد که تولیدکنندگان اولیه ی گوشی های سامسونگ با گوشی هایی با کارایی بسیار مشابه ولی با قیمت کم مواجه میشوند . زمانی که محصولی با سیستم عامل یکسان در محصولات ارزان قیمت تر تولید میشود ، آن محصول دیگر برتری در بازار نخواهد داشت.

در بازار امروز محصولات آندروئیدی با قیمت کمتر از سامسونگ وجود دارند که به میزان لازم برای متقاضان رضایت بخش می باشند و اینگونه سامسونگ نمیتواند با آن ها مقابله کند به همین جهت سیستم عامل انحصاری Tizen  را گسترش داده است .

زمانی که تولیدکنندگان بیشتری با قیمت تولید پایین تری در بازار وارد شوند جایگاه تولید کنندگان اولیه ای همچون سامسونگ متزلزل شده و در نتیجه بخش بزرگی از بازار را از دست میدهند .

گوشی های موبایل 200 تا 400 دلاری در بازار به اندازه ی کافی خوب ومناسب هستند که جای گوشی های موبایل 600 دلاری سامسونگ را بگیرند .

حال چرا سایر تولیدکنندگان دیگر همچون اپل دچار این مشکل نشده اند؟

تولیدکننده اپل نیز دچار این معضل شده است اما این معضل را جدی گرفته و برای خود یک برگ برنده ایجاد نموده است و آن سیستم عامل انحصاری ios است و اگر این تولید کننده نیز سیستم عامل خود را صورت رایگان و یا تجاری در اختیار سازندگان دیگر قرار دهد قادر به فروش محصولات آیفون در این حجم بالا نخواهد بود .


چاپ