http://pmcm.ir/news/view/id/3256

موبایل بالای 700 هزار تومان، قاچاق است
تاريخ انتشار خبر : دوشنبه 14 اردیبهشت 1394

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی و تصویری گفت: تلفن های همراه با قیمت بالای ۷۰۰ هزار تومان قاچاق است.ابراهیم درستی در بازدید از هشتمین نمایشگاه تلفن همراه و لوازم جانبی با اشاره به اینکه قاچاق تلفن های همراه گران قیمت برای قاچاقچی سود سرشاری دارد، افزود: هشت هزار کیلومتر مرز آبی و خاکی، کالایی کوچک، تقاضای بالا و البته تعرفه بالای واردات همه و همه زمینه مناسبی برای افزایش قاچاق تلفن همراه فراهم کرده است.

وی گفت: اگر تعرفه واردات گوشی تلفن همراه کاهش یابد و وارد کننده کالا را قانونی وارد کند در این صورت 9 درصد ارزش افزوده این کالا نیز پرداخت می شود اما هم اکنون پولی بابت ارزش افزوده پرداخت نمی شود.
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی و تصویری افزود: اگر قرار باشد واردکننده برای واردات گوشی تلفن همراه تعرفه سنگینی بپردازد آنوقت است که زمینه را برای قاچاق همواره کرده ایم.
درستی گفت: هم اکنون پیشنهاد اتحادیه درباره کاهش یا حذف تعرفه واردات در کمیسیون ماده یک در دست بررسی است.
نمایشگاه تلفن همراه و لوازم جانبی؛ مبارزه با فروش جنس تقلبی در بازار
رئیس هیآت امنای بازارهای مبل و موبایل ایران هم در مراسم گشایش هشتمین نمایشگاه تلفن همراه و لوازم جانبی- موبایلکس 2015 گفت : هدف اصلی برگزاری نمایشگاه ؛ مبارزه با فروش جنس تقلبی در بازار است و بهانه برای گران شدن مقطعی کالا به دلیل کمبود عرضه در بازار از بین خواهد رفت.
علی انصاری گفت : مانند هر کالای دیگری، تلفن همراه نیز مراکز خرید و فروش خاص خود را دارد که فروشگاههای آن باید در نقاط مختلف شهر باشد .
وی افزود: مناطق جنوب شهر مانند (یافت آباد) به عنوان دومین بازار بزرگ کشور در زمینه های مختلف است که به طور تخصصی و در مقیاس بسیار بزرگ می تواند به عرضه این محصولات بپردازد.
انصاری؛ افزایش جمعیت در مناطق جنوب شهر را دلیل اصلی برپایی این نمایشگاه دانست و و گفت : این منطقه با 10هزار پارکینگ فرصت مناسبی است تا شهروندان بدون  دغدغه با وسایل نقلیه خود مراجعه و از این مراکز خرید کنند.

هشتمین نمایشگاه برترین های تلفن همراه و لوازم جانبی امروز یکشنبه به طور رسمی افتتاح شد و تا روز جمعه 18 اردیبهشت از ساعت 10 صبح تا 8 شب در بازار موبایل ایران شماره 2- واقع در یافت آباد شرقی (طبقه دوم ) پذیرای حضور علاقه مندان خواهد بود و به غیر از شهروندان نیمه غربی تهران و همچنین شهروندان کرج ، به دلیل وجود بزرگراه های منتهی به نمایشگاه مانند بزرگراه های امام علی، آیت الله سعیدی ، چمران ، یادگار امام و نواب ، دیگر شهروندان تهرانی نیز به سرعت و به راحتی می توانند به محل نمایشگاه دسترسی داشته باشند.


چاپ