http://pmcm.ir/news/view/id/3212

نوکیا به دنبال خرید شرکتی معتبر
تاريخ انتشار خبر : پنجشنبه 03 اردیبهشت 1394

کمپانی نوکیا که بعد از شایعات فراوان و در میان ناباوری طرفدارانش بالاخره توسط بزرگترین شرکت نرم افزاری دنیا خریداری شده، حالا در خبرها به دنبال خریداری یک شرکت جدید و معتبر می باشد. این خرید اهداف آینده این شرکت را معین می سازد.نوکیا بخش موبایل های هوشمند خود را با مبلغ ۷ میلیارد دلار در آوریل گذشته به مایکروسافت فروخت و از آن پس نیز تمرکز خود را بر روی تجارت اولیه خود، یعنی ارتباطات معطوف کرده و در اصل به کار تولید تجهیزات شبکه های موبایل روی آورد.

شرکت فنلاندی نوکیا به منظور تقویت و گسترش فعالیت خود در زمینه تولید تجهیزات و زیرساخت‌های ارتباطات مخابراتی و همچنین کاهش شکاف موجود در عرضه گسترده خدمات، در حال نهایی کردن توافق‌نامه خرید بخش شبکه موبایل آلکاتل می‌باشد. خرید بخش شبکه موبایل آلکاتل می‌تواند یک فرصت مناسب برای آن‌ها محسوب شود.

به نوشته روزنامه فرانسوی Les Echos،، توافق‌نامه مذکور در تیرماه نهایی خواهد شد، بدین منظور جلسات مدیران این دو شرکت برای بررسی مکاتبات دفتری در ماه آینده افزایش پیدا خواهد کرد. در همین رابطه بلومبرگ نیز اعلام کرد که مدیران نوکیا تصاحب مقر اصلی آلکاتل در پاریس را هم بررسی کرده‌اند، اما تنها خرید بخش شبکه موبایل و وایرلس این شرکت فرانسوی-آمریکایی محتمل‌تر خواهد بود.


نوکیا در سال گذشته نیز خواهان خرید آلکاتل به ارزش ۴.۷ میلیارد دلار بوده، اما از آنجا که این شرکت یکی از استراتژی ترین شرکت‌های فعال در حوضه مخابرات فرانسه محسوب می‌شود، سیاستمداران فرانسوی با فروش آن مخالف می‌کردند. کارشناسان بر این عقیده‌اند که خرید شرکت آلکاتل به طور قطع محقق خواهد شد و نوکیا بودجه لازم برای این کار را از طریق پولی که مایکروسافت به واسطه خرید مرکز تولید دستگاه‌ها و خدمات به آن‌ها داده تأمین خواهد کرد.

نوکیا به دنبال خرید شرکتی معتبر

منابع نزدیک به نوکیا اعلام کرده‌اند که این شرکت برای بازگشت به دنیای کسب‌وکار موبایلی خود در سال آینده، در حال برنامه‌ریزی به منظور گسترش فعالیت در حوضه شبکه مخابراتی و کار بر روی نسل پنجم آن می‌باشد. لازم به ذکر است که طی چند روز اخیر شایعاتی مبنی بر نیت فروش سرویس نقشه HERE توسط نوکیا به گوش می‌رسید، که می توان پیش‌بینی کرد در جهت تامین منابع لازم برای خرید آلکاتل صورت گیرد.


چاپ