فروشگاه اینترنتی پرشام مارکت
شارژر باطری هندزفری

خبر : بهترین موبایل های سلفی ژانویه 2020

1398/10/27 - 20:29:12
کیفیت دوربین جلو ( سلفی ) بخشی جدایی ناپذیر از بررسی گوشی های هوشمند هستند ، زیرا گرفتن عکس سلفی به بخشی از زندگی روزمره اغلب انسانها تبدیل شده است . در این بررسی بهترین موبایل های سلفی در ژانویه 2020 را بررسی خواهیم کرد


موبایلهای قدیمی تر کاملاً بر روی فیلمبرداری با دوربین های جلویی متمرکز بود.به مرور زمان متوجه شدند که پیدا کردن یک دستگاه ضبط ویدیوی سلفی با ظرافت کار سختی است. ما در این بررسی نگاهی به عکس های ثابت گرفته شده با موبایل های مختلف خواهیم داشت و به این شکل دوربین های جلو را برای بررسی و تست می کنیم ، مقایسه ی عکس های گرفته شده در یک زمان و یک محیط آزمایشی کنترل شده تر امکان مقایسه ی حرفه ای را فراهم خواهد آورد . به دلیل اینکه جمع کردن تمام موبایل های موجود در بازار در دفتر امکان پذیر نیست  به ناچار بالاترین مدلهای عرضه شده بعد از سال 2018 را مورد بررسی قرار خواهیم داد یک ترکیب بسیار چشمگیر و متشکل از Galaxy Note10 + ، iPhone 11 Pro Max ، Pixel 4 XL و Mate 30 Pro که اغلب پرچمداران برندهای معتبر تولید کننده گوشی موبایل نیز میباشند .  OnePlus 7 Pro را نیز میتوان جزء پرچمداران بزرگ تلفن همراه دانست بنابراین ما این مدل را نیز مورد بررسی قرار دادیم . گوشی دیگری که در لیست مورد بررسی ما قرار گرفته  Asus Zenfone 6 است که دوربین چرخشی آن باعث انتخاب ما شد  چراکه به لطف این تکنولوژی میتواند از دوربین اصلی خود برای سلفی استفاده  کند. ما موبایلها را در شرایط مختلف روشنایی از جمله نور روز ، سلفی های کم نور و استفاده از فلاش ( چه صفحه نمایش و چه LED های واقعی Zenfone ) آزمایش کردیم.

 

نور روز


دو سال پیش ، پیدا کردن تلفنی که با دوربین سلفی خود با وضوح 4K تصویر بگیرد یک چالش بزرگ بود و تنها نوکیا 8 دارای ویژگی های این گوشی بود و Galaxy S8 با کیفیت 1440p در نیمه راه قرار داشت. اکنون دوربین های سلفی با قابلیت 4K تقریبا متداول شده اند اگرچه هنوز هم یک ویژگی همه گیر نیست.

در فهرست 6 تلفن ما ، سه دستگاه برای فیلم سلفی خود (Pixel، Mate و OP7P) از 1080p استفاده میکردند، دو مورد برای دوربین های سلفی 4K (گلکسی و آیفون) اختصاص داده شده اند و سپس Zenfone 6 وجود دارد که کار خود را انجام می دهد. . بنابراین همانطور که مشاهده می کنید ، خرید موبایل پرچمدار یک شرکت ، تمام ویژگی های پرچمداران را تضمین نمی کند.
عدم امکان فیلمبرداری سلفی 4K از امثال Pixel 4 XL و به خصوص Mate 30 Pro آزار دهنده است ، هرچند در مورد گوگل اصلاً تعجب آور نیست . آیفون با ارائه 4K60 در دوربین جلوی خود ، 4K را یک قدم جلوتر از بقیه ی رقبا برده و در این رقابت شرایط برتری دارد .

میدان دید آیفون وسیع ترین است که به شما کمک می کند تا راحت تر از مناظر باز تصویربرداری کنید - هنگام عکاسی با بیشتر موبایلهای دیگر شما باید کمی دستتان را دراز کنید تا بتوانید یک سوژه ی کامل را در کادر گوشی قرار دهید. یکی دیگر از خصوصیاتی که می بینیم ، توانایی ذاتی Zenfone برای محو کردن پس زمینه بیش از هر تلفن دیگر به لطف داشتن بزرگترین سنسور در این دسته مورد بررسی است. ورودی Asus محکم ترین قاب را در این گروه دارد - شما نمی توانید همه آن را داشته باشید. در این صورت مجدداً یک دوربین فوق العاده با زاویه دید فوق العاده وجود دارد اگر ظاهری باشد که می خواهید ، اگرچه از بسیاری جهات پایین تر است. در هر صورت ، Zenfone به طور کلی دقیق ترین تصویر را ارائه می دهد تصویری بسیار نزدیک با آیفون و پس از آن خروجی نسبتاً نرم تر نسبت به سری Note.

با بررسی گوشی هایی با کیفیت 1080p ، بلافاصله شاهد افت اجتناب ناپذیر در جزئیات خواهیم بود. OnePlus در این دسته شرایط بهتری دارد چراکه دارای محدوده دینامیکی چشمگیر است که بسیار خوب است البته این خصوصیات چندان هم برتر نیست چراکه بدترین کار در خصوص نمایش چهره فرد را انجام می دهد. پیکسل ها کاملاً در معرض دید قرار گرفته و از جزئیات بسیار مناسبی برخوردار است ، اما این جزئیات از ساختار بخصوص ناخوشایند و غلیظی برخوردار است.

با قدم زدن در زیر نور خورشید ، تلفن ها بر همین اساس نوردهی را تنظیم می کنند ، و همه شرکت کنندگان ما در این کار کار بزرگی انجام می دهند . Mate در بخش قرار گرفتن در معرض نور خوب است اما رنگ مایل به زردی به رنگ پوست دارد ، که نمی توانیم بگوییم از آن لذت می بریم.  هنگام بررسی عکسای گرفته شده از صورت و پوست به این نتیجه رسیدیم که آیفون به طور کلی تمایل به اضافه کردن گرمی از خود نشان میدهد، مانند OP 7 Pro که در آن شما همچنین می توانید یک رنگ قرمز اضافی را در عکس های آن ببینید. باید گفت که Zenfone در صحنه آزمایش واقعی ترین تصاویر را ارائه داد .  تابش نور از طرفین باعث می شود که نیمی از صورت با نور زیاد روشن شود و نیمی دیگر در سایه باقی بماند. ما می خواهیم بگوییم که آیفون و OP با بیشترین کاربرد آن را کنترل می کنند ، در حالی که  Galaxy برخی از رنگ های عجیب و غریب را به شکل لکه های قهوه ای در نواحی سایه دار در زیر چشم راست سوژه نمایش می دهد که اتفاقی عجیب و غریب و ناامید کننده برای سامسونگ است . پیکسل طبق معمول بد است ، در حالی که Mate و Zenfone می توانند از تقویت سایه ها استفاده کنند.  با تابش مستقیم خورشید از پشت سوژه ، تلفن ها به دو گروه تقسیم می شوند. Galaxy، Pixel و OP بدون هیچ توجهی به بقیه فریم  چهره را نمایش میدهند ، در حالی که آیفون ، Zenfone و Mate سعی می کنند یک نمایش متعادل تر را به نمایش بگذارند.
Note10 + ، iPhone 11 Pro Max ، OnePlus 7 Pro و Zenfone 6 در ثبات و عدم لرزش بسیار خوب عمل می کنند  و نمی توان گفت که یکی از آنها به ویژه از سایرین بهتر است. آنچه می توانیم بگوییم این است که Pixel 4 XL چندان مناسب نیست ، و لرزش تصویری در آن قابل مشاهده تر است. در مورد Mate 30 Pro لرزش تا حدی مهار شده ولی قابل مقایسه با چهار مدل اشاره شده در بالا نیست .

دوربین سلفی

 

نور کم


ما مجموعه ای را در استودیوی ویدیویی ایجاد کردیم و تصاویر قابلیت های تلفن ها برای گرفتن عکس و فیلم در نور کم را بررسی کردیم . ما در دو سطح نور شروع کردیم ، با شروع از روشنایی کم نور که یک پروژکتور 30lux در وسط صورت سوژه و پروژکتور 60lux در سمت راست آن داشت. پس از آن با کمک یک پانل LED اضافی یک سطح نوری زیبا از 300lux ایجاد کردیم.

بار دیگر که ابتدا قابلیت فیلمبرداری را بررسی می کنیم ، ما در اینجا نتایج بسیار متفاوتی را مشاهده می کنیم. Galaxy Note10 +  جزئیات ظریف را در این شرایط از بین می برد. آیفون 11 پرو مکس جزئیات دقیق تر را به نمایش می گذارد. فیلم Zenfone 6 نسبتاً با کیفیت بود اما بیشتر از سایرین با دامنه پویا مبارزه می کند. گلکسی در این رقابت شرایط متوسطی داشت .

از بین 1080p شرکت کننده در رقابت ، ما احتمالاً OnePlus 7 Pro را انتخاب می کنیم زیرا بهترین جزئیات و وسیع ترین دامنه پویا را دارد. پیکسل ویدیوی سلفی بی نظیر خود را با یک تصویر نرم ارائه می دهد ، هرچند که با چهره ای کاملاً در معرض دید. بازده Mate نیز تصاویر را صاف کرده بطوری که پوست تقریباً صاف شده است اگرچه جزئیات در مو و ابرو وجود دارد.

در 300lux همه چیز به طرز چشمگیری تغییر می کند ، زیرا اکنون تلفن ها نور زیادی برای کار با آنها دارند. Zenfone 6 در این شرایط جزئیات بسیار خوبی را به نمایش می گذارد رقابت سنگینی بین این گوشی ، آیفون و گلکسی در این شرایط شکل گرفته است.
آیفون چند لحظه طول می کشد تا به پردازش مناسب HDR برسد ، روشی که با تغییرات قابل رویت (و کاملاً آزار دهنده) در معرض نمایش قرار می گیرد ، اما در نهایت حل می شود. فیلم پیکسل از نور اضافی بهره می برد و دوربین این موبایل جزئیات بیشتری را ثبت می کند. در این شرایط ، از OnePlus برتری دارد .

منبع : www.gsmarena.com

1398/10/27 - 20:29:12
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي