فروشگاه اینترنتی پرشام مارکت
شارژر باطری هندزفری

خبر : شارژ اولیه گوشی هوشمند

1398/09/14 - 09:56:12
یکی از اولین سوالات خریداران گوشی هوشمند نحوه شارژ اولیه گوشی موبایل است ، سوالی که با پاسخ های متفاوت و بعضا متناقض از طرف فروشندگان جواب داده میشود .
طبق عقیده رایج ، مردم اولین بار تلفنهای هوشمند جدید خود را با شستشوی معمولی آن شارژ می کنند و 8 تا 12 ساعت بدون توقف آن را شارژ می کنند. این رفتار ممکن است در عصر باتری های نیکل صادق باشد ، اما برای باتری های لیتیوم یون امروزی نباید به چنین عملی متوسل شوید.

آیا نمی دانید تلفن شما از چه نوع باتری استفاده می کند؟ مگر اینکه یک دهه قبل آن را بخرید ، که بسیار بعید است ، تلفن شما و تقریباً تمام تلفن ها از باتری های لیتیوم یونی استفاده می کنند.

بنابراین چگونه باید باتری گوشی خود را از اولین بار شارژ کنید؟

1. اولین قدم که ما توصیه می کنیم این است که کتابچه راهنمای کاربر سازنده تلفن خود را بخوانید تا ببینید که آیا آنها برای اولین بار دستورالعمل خاصی را برای شارژ تلفن شما ذکر کرده اند یا خیر.

2. تقریباً تمام تولید کنندگان معتبر تلفن ، تلفن هایی را با باتری های خود در حدود 60٪ شارژ می کنند.

3. نیازی به شارژ تلفن قبل از استفاده ندارید زیرا در حال حاضر حدود 60٪ شارژ می شوند.

4- اما برای شارژ منظم ، توصیه می کنیم این نکات مربوط به شارژ باتری تلفن هوشمند را بخوانید و از نظر شرعی رعایت کنید.

 

 

امروزه بیشتر تلفن های مدرن از باتری های لیتیوم پلیمر (Li-Po) استفاده می کنند.
باتری های لیتیوم پلیمر قبل از استفاده اول شارژ نمی شوند ، زیرا (اگر تولید کننده ای که تلفن شما را فروخته است احمقانه نباشد) احتمالاً قبلاً حدود 60-70٪ شارژ می شود.

مسئله این است که باتری های Li-Po از بین می روند. یعنی آنها ظرفیت تحمل بار را به آرامی با گذشت زمان از دست می دهند. این سایش مرطوب تر می شود که شما از آنها استفاده کنید یا نه ، اگرچه با استفاده سریعتر اتفاق می افتد. بهینه ترین وضعیت برای اکثر باتری ها ، که در آن این سایش کمترین اتفاق می افتد ، در دمای یخچال کمی سرد و در شارژ حدود 60-70٪ است.

این در واقع برای مصرف کنندگان مشکلی ایجاد نمی کند: شما نمی توانید تلفن خود را در یخچال نگهداری کنید ، و نگه داشتن دائمی آن تا 70٪ شارژ احتمالاً هم امکان پذیر نیست. برای شرکت هایی که با حجم زیادی از باتری های Li-Po سر و کار دارند که در زمان ذخیره سازی از آنها استفاده نخواهند شد ، می تواند شارژ خوبی برای شارژ آن باتری ها به 60-70٪ باشد ، زیرا می توان آنها را در سطوح بالاتر یا بالاتر شارژ کرد. طول عمر باتری

بنابراین ، هنگامی که تلفن هوشمند جدید خود را از طریق نامه دریافت می کنید ، امروزه معمولاً حدود 65٪ شارژ می شود و آماده استفاده است. قبل از استفاده نیازی به شارژ تلفن نیست اما قطعاً 60٪ حتی 2/3 شارژ آن هم نیست. احتمالاً عاقلانه است که تلفن را هنگام تنظیم آن شارژ کنید ، بنابراین بعداً در روز قطع نخواهید شد. به احتمال زیاد هنوز نشسته اید و به هر حال آنرا پیکربندی می کنید ...

این فقط مربوط به باتریهای تلفن شیمی Li-Po / Li-Ion است ، و من به عنوان یک مسئولیت پذیر ، من فقط یک سرگرمی هستم که در این مورد مدتی شروع به انجام googling / خواندن کردم ، اگر یک کارشناس واقعی بتواند در این باره چیزی بگوید که می تواند البته بهتر باشد ، و من علاقه مند خواهم شد كه بشنوم كه آیا من با گلوله صحبت می كنم یا نه ؛ ص
TL ؛ DR
شارژ تلفن جدید برای هر مدت زمان خاص به هر دلیل فنی (که من از آن اطلاع دارم) لازم نیست.

 

کاربران تلفن های هوشمند - گاه به گاه و مشتاق - برای همیشه به دنبال ماندگاری بیشتر باتری هستند. در حالی که شارژ سریع هر روز ما را به سمت بالا می برد ، عدم وجود باتری های قابل تعویض به این معنی است که سرانجام سلول های یونی لیتیومی که در تلفن های ما قفل شده اند پیر می شوند و رو به زوال می روند.

اگر یک سال یا بیشتر بر روی تلفن نگه داشته باشید ، احتمالاً متوجه شده اید که باتری به همان اندازه جدید نیست که دوام بیاورد. دو سال از این خط و بسیاری از تلفن ها در تلاش هستند تا آن را در روز با یک بار هزینه کنند. نگه داشتن روی تلفن در سه سال گذشته حتی می تواند برای ثبات سیستم مشکل ایجاد کند.

متأسفانه ، ظرفیت باتری به ناچار با افزایش سن کاهش می یابد. با این وجود ، کارهایی وجود دارد که می توانید عمر باتری و گوشی خود را طولانی کنید. اگر تا به حال فکر کرده اید که بهترین راه برای شارژ باتری شما چیست ، در اینجا چند نکته علمی اثبات شده برای به حداکثر رساندن عمر باتری وجود دارد.

1398/09/14 - 09:56:12
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي