فروشگاه اینترنتی پرشام مارکت
شارژر باطری هندزفری

خبر : هدفون و هدست و ایرفون و هنذفری را از هم تشخیص دهید

1398/08/25 - 13:32:37
آیا میدانید هدفون و هدست و ایرفون و هنذفری چه فرقی با هم دارند ؟ هدست همان هدفون است که قابلیت مکالمه را دارد یعنی میتواند یک ارتباط دو طرفه را با آن بر قرار نمود


آیا میدانید هدفون و هدست و ایرفون و هنذفری چه فرقی با هم دارند ؟

هدست همان هدفون است که قابلیت مکالمه را دارد یعنی میتواند یک ارتباط دو طرفه را با آن بر قرار نمود . دوگوشی بزرگ دارد که روی گوش را میپوشاند و یک مایکروفون دارد . میتوانید با آن هم آهنگ گوش دهید و هم تماس برقرار کنید .

فیش هدست 4 تا پین دارد یکی برای گوشی چپ یکی برای گوشی راست و یکی مایکروفون و یکی دیگر هم بین این سه تا مشترک هست .

هدست بیشتر در مراکز تماس به کار میرود . هدست ها دو نوع هستند : هدست مونو ، هدست استریو

هدست مونو یک گوشی دارد که روی یک گوش قرار میگیرد ولی گوشی استریو دارای دو گوشی می باشد .

هدست های مونو در پخش موزیک ضعیف هستند زیرا این هدست ها تنها برای برقراری مکالمه طراحی شده اند .

 

هدفون دارای دو گوشی بزرگ است که روی گوش را کاملا میپوشاند و مانع از شنیدن صدای بیرون میشود یعنی صدایی از بیرون به گوش شما نمی رسد و معمولا برای گوش دادن موسیقی یا آموزش زبان از آن استفاده میشود . فیش هدفون فقط 3 پین داردیعنی فیش مایکروفون را ندارد . لازم به ذکر است که هدفون قابلیت برقراری تماس را نمیتواند برای کاربر تامین کند .

 

ایرفون همان کارایی هدفون را دارد که با بلوتوث یا سیم به دستگاه مورد نظر وصل می گردد . ایرفون توانایی برقراری تماس را ندارد و همانند هدفون فقط برای گوش دادن است . حمل آسان و وزن کم این وسیله سبب شده تا کاربران زیادی من جمله ورزشکاران و جوانان جویای آن باشند .

هنذفری همان کارایی هدست را دارد یعنی قابلیت برقراری ارتباط دو طرفه را داراست یا به نوعی میتوان گفت هنذفری ایرفونی است که قابلیت برقراری تماس را دارد . هنذفری به راحتی قابل حمل است و در جیب کاربر جا میشود و روی سر قرار نمیگیرد و فقط همان دو گوشی را دارد که در گوش قرار میگیرد و چون تماس نزدیکی با گوش دارد و به طور مستقیم در گوش قرار میگیرد از این رو آسیب بیشتری به گوش متحمل میشود .

1398/08/25 - 13:32:37
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي