فروشگاه اینترنتی پرشام مارکت
شارژر باطری هندزفری

خبر : حالت Safe mode در گوشی های هوشمند آندروئید چه حالتی است ؟

1398/08/14 - 12:06:46
این اتفاق زمانی که گوشی شما حالت امنیتی به خود میگیرد ایجاد میشود و به صورتی میتوان گفت حالت امنیتی گوشی اندروئیدی شما است .


حالت Safe mode  در گوشی های هوشمند آندروئید چه حالتی است ؟

این اتفاق زمانی که گوشی شما حالت امنیتی به خود میگیرد ایجاد میشود و به صورتی میتوان گفت حالت امنیتی گوشی اندروئیدی شما است . زمانی که سیستم عامل گوشی شما دچار مشکل شده و یا برنامه ای یا چند برنامه سبب خرابی سیستم عامل گوشی شما شده باشد تلفن همراه شما به حالت Safe mode   میرود و در این زمان شما میتوانید از طریق این حالت Safe mode  تلفن همراه را راه اندازی نموده و برنامه های مشکل ساز را شناسایی و آنها را از گوشی خود پاک کنید . ناگفته نماند که هنگامی که گوشی شما دمای بالایی پیدا کرده یعنی باطری گوشی دچار مشکل شده است هم گوشی اندروئیدی به حالت Safe mode   میرود و اینگونه در حالت امنیتی قرار میگیرد .

شاید از خود میپرسید که گوشی که برنامه خراب ومشکل دار را گرفته و یا باطری گوشی معیوب شده و کار از کار گذشته است پس چرا گوشی به حالت Safe mode   میرود ؟؟

باید گفت که گوشی شما با گرفتن یک برنامه خراب مشکلی پیدا نکرده است و تنها برنامه های خراب و مشکل ساز وارد گوشی شده اند و شما از طریق Safe mode   میتوانید برنامه های خراب را پیدا کنید و آنها را از گوشی خود پاک سازید و اینگونه مشکل ایجاد شده در تلفن همراهتان را به راحتی پیدا و حل کنید .

چگونه گوشی خود را در حالت Safe mode   راه اندازی کنیم ؟؟

برای گوشی های دارای سیستم عامل اندروئید 4 و قبل از آن ، ابتدا باید دکمه Power تلفن همراه خود را با فشار نگه دارید ،زمانی که منوی  Power مشاهده شد روی  Power Off نگه داشته تا Safe Mode بیاید و سپس ok کنید .

در برخی موارد هم میتوان به این صورت عمل نمود که ابتدا گوشی خود را خاموش و سپس روشن کنید زمانی که صفحه بالا آمد و آرم سازنده تلفن همراه نمایش داده شد ، دکمه صدا بالا را نگه دارید  (( ناگفته نماند در برخی گوشی ها این عمل با دکمه صدا ی پایین جواب میدهد )) تا Safe mode   در سمت چپ پایین پدیدار شود .

در تعدادی تلفن های همراه برای رفتن در حالت Safe mode   لازم است که گوشی خود را خاموش کنید و سپس آن را مجدد روشن کنید و سپس بر روی منو به تعداد پشت سر هم بزنید تا Safe mode   نمایش داده شود .

بعد از ورود به حالت Safe mode   برنامه یا برنامه های مخرب را شناسایی نموده و سپس آنها را حذف میکنیم . باید خاطر نشان کنم که با حذف این برنامه های مشکل ساز و مخرب دیگر تلفن همراهتان به حالت امنیتی نمیرود .

غیر فعال کردن حالت امنیتی Safe mode   :

زمانی که گوشی شما به حالت امنیتی Safe mode   وارد شده باشد برای خارج شدن از آن باید Safe mode enabled  را بزنید که رد بسیاری گوشی ها بعد از زدن این گزینه تلفن همراه ری استارت میشود و از نوع شروع به بالا آمدن میکند .در تعدادی گوشی ها هم بدون ریستارت کردن گوشی به روند خود ادامه میدهد .

1398/08/14 - 12:06:46
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي