فروشگاه اینترنتی پرشام مارکت
شارژر باطری هندزفری

خبر : چرا نباید باتری اسمارت فون ها را از شب تا صبح شارژ کرد؟

1396/12/11 - 20:45:03
هنگامی که شب ها به خواب می روید، بدن شما برای روز طولانی بعدی تجدید قوا می شود؛ بنابراین چرا برای باتری اسمارت فون شما چنین اتفاقی نیفتند؟


زمانی که شما به خواب ناز فرو رفته اید و موبایل تان را در حال شارژ رها کرده اید، باتری موبایل برای یک یا دو ساعت شارژ می شود تا سوخت مورد نیاز خود را به دست آورد؛ برای باقی شب نیز، نرم افزار دستگاه پروسه شارژ را به محض پر شدن باتری متوقف می کند.

این مسئله باعث می شود که به خاطر شارژ بیش از حد، آسیبی به باتری اسمارت فون وارد نشود؛ اما نرم افزار نمی تواند از افزایش حرارت باتری جلوگیری کند. اگر موبایل شما به هنگام شارژ درون کیسی مخصوص یا زیر بالش قرار گرفته باشد، ممکن است بعد از مدتی دیگر به صورت کامل شارژ نشود.

 

 

به عنوان مثال اگر حرارت باتری به مدت یک سال دائماً به 40 درجه سانتی گراد برسد، تنها قادر به شارژ 65 درصد از ظرفیت کامل باتری خواهید بود. به همین شکل اگر موبایل شما فقط برای سه ماه به دمای 60 درجه سانتی گراد برسد، 40 درصد از ظرفیت باتری را از دست خواهد داد.

اطلاعات به دست آمده نشان می دهد که اگر باتری دستگاه شما دائماً بین 40 الی 80 درصد شارژ شود، بهینه ترین عمر ممکن را خواهد داشت و به همین خاطر، میانه های ظهر و ساعات پیش از خواب، مناسب ترین زمان برای سوخت رسانی به آن حساب می آیند. شارژ دستگاه در طول شب، امکان پایش میزان شارژ را از بین می برد و بنابراین اگر راهی به جز شارژ دستگاه در این بازه زمانی ندارید، باید اطمینان حاصل کنید که هیچ عاملی سبب افزایش حرارت آن نمی شود.

منبع: BatteryUniversity

1396/12/11 - 20:45:03
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي