فروشگاه اینترنتی پرشام مارکت
شارژر باطری هندزفری

خبر : دخالت در قضاوت بازی؟

1396/10/04 - 20:36:43
به گزارش سرویس خبری پرشام مارکت مربی تیم والیبال کاله می‌گوید، ما در بازی برابر سایپا چوب همکاری تیم والیبال بانک سرمایه و تیم ملی را خوردیم.


هفته دوازدهم مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران جام شهید «محسن حججی» جمعه با سه دیدار در شهرهای تهران، تبریز و اردکان پیگیری شد. تیم‌های سایپا و کاله در یکی از دیدارهای این هفته لیگ برتر در خانه والیبال تهران به مصاف یکدیگر رفتند و برای نخستین بار در این مسابقه از سیستم هدست داوری استفاده شد. در این سیستم داور اول، داور دوم و منشی از طریق هدست با یکدیگر در ارتباط هستند و در صورتی که در مسابقه از سیستم ویدئو چک استفاده شود، متصدی این سیستم نیز به‌عنوان نفر چهارم با این گروه در ارتباط خواهد بود
با این حال اینطور که به نظر می‌رسد، این ارتباط گسترده‌تر بوده و ناظر مسابقه هم بر خلاف عرف رایج در والیبال دنیا به داوران متصل بوده است، آن هم در شرایطی که به هیچ وجه بعید نیست این ارتباط در شرایط خاص، به دخالت و اختلال در تصمیمات داوری منجر شود.
علیرضا طلوع‌کیان درباره راه‌اندازی این سیستم جدید و شیوه اجرای آن اینطور اظهارنظر می‌کند: «من فقط یک سوال دارم؛ کجای دنیا ناظر بازی از هدست استفاده می‌کند؟ این اتفاق خیلی خوب است که داوران با هم در ارتباط باشند اما ناظران ما که همیشه در همه موارد دخالت می‌کنند بازهم با استفاده از این سیستم درمورد بیرون و داخل بودن توپ‌ها هم اظهارنظر می‌کنند.»
او ادامه می‌دهد: «طبق قانون و مقررات بگویند که کجای دنیا از این اتفاقات رخ می‌دهد؟ اگر طبق قانون ثابت کنند من هم می‌پذیرم اما من تاکنون ندیده‌ام که ناظر با داوران در ارتباط باشد. ارتباط داور با داور امری طبیعی در همه دنیا است اما این مدل ارتباط بین داور و ناظر ظاهراً فقط مخصوص ایران است! ضمن اینکه هدست حتماً به همراه ویدئوچک بوده و مکمل آن است و به تنهایی معنی ندارد. این سیستم خیلی مفید است اما به شرطی که ناظر به آن متصل نباشد، چراکه ورود ناظر به این سیستم به داوری ما لطمه می‌زند. آقایان ویدئوچک را نمی‌خواهند بیاورند و به جای آن یک کار اشتباه دیگر انجام می‌دهند. کار غلط، غلط است و کاری به بازی ما و سایر تیم‌ها نداریم.»
مربی تیم والیبال کاله آمل درمورد اینکه چند روز قبل از بازی با سایپا دو پاسور خود را در اختیار نداشتند نیز می‌گوید: «ما چوب همکاری با بانک سرمایه و تیم ملی را خوردیم. برای بازی با سایپا ما سه روز پاسورهای خود را در اختیار نداشتیم، در حالی که نیاز بود پشت خط‌زن جدید ما بتواند به هماهنگی خوبی با این دو پاسور برسد. مگر می‌شود بدون پاسور تمرین کرد؟ واقعیت این است که تعامل با تیم ملی هم زمان دارد اما آقایان بسیار بد برنامه‌ریزی کردند. قرار بود در تاریخ تعیین شده بازیکنان بانک سرمایه به سفارت آمریکا در دبی بروند تا ویزای آمریکا بگیرند اما آنها درگیر مسابقات جام باشگاه‌های جهان بودند و به همین دلیل مسوولان مجبور شدند بازیکنان را به دو گروه تقسیم کنند و به همین خاطر بازیکنان تیم ما در تمرینات حاضر نبودند.»

1396/10/04 - 20:36:43
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي