فروشگاه اینترنتی پرشام مارکت

درصورتی که در ثبت سفارش مشکل دارید میتوانید از پشتیبانی تلگرام یا واتس‌آپ تقاضای ثبت دستی سفارش را داشته باشیدشارژر باطری هندزفری

خبر : امواج موبایل برای سلامتی بدن ضرر دارد

1396/10/03 - 14:08:40
نتایج تازه‌ترین پژوهش‌های انجام شده توسط انجمن سلامت عمومی کالیفرنیا حاکی از آن است که کاربران نباید گوشی همراه را در نزدیکی بدن قرار دهند تا مضرات حاصل از تشعشعات آن را به حداقل برسانند.


به گزارش سرویس خبری پرشام مارکت به نقل از وب سایت فون ارنا، از آنجایی که همواره تشعشعات و امواج حاصل از گوشی‌های موبایل بر سر زبان‌هاست و آمار و ارقام ضد و نقیضی هم در این خصوص منتشر شده، پژوهش‌های بسیاری بارها و بارها انجام شده تا نتایج دقیق‌تری را درباره تاثیر موبایل بر سلامتی جسمی کاربران اعلام کنند.

در تازه‌ترین پژوهشی که توسط انجمن سلامت عمومی کالیفرنیا صورت گرفته، به کاربران هشدار داده شده گوشی همراه را حتی‌الامکان از خود دور نگه دارند. کاربران هنگام خوابیدن باید موبایل را به اندازه حدود یک متر از خود قرار دهند و یا به هنگام خروج از منزل، آن را در جیب شلوار یا لباس نگذاشته و بجای آن، داخل کیف قرار دهند.

به عبارتی دیگر، کاربران به منظور جلوگیری از آسیب‌های وارده از سوی گوشی‌های موبایل و تاثیرات منفی بر سلامت جسمی باید همواره فاصله مناسبی را بین گوشی و بدن ایجاد کنند.بسیاری از اساتید دانشگاه در سراسرجهان همواره اعلام کرده اند پژوهش های انجام شده تا به حال خطرات و تهدیدات موبایل بر سلامت جسمی کاربران و مردم را دست کم گرفته اند چراکه خطر و  تاثیرات منفی پرتوهای موبایل بر بدن شهروندان بسیار بیشتر از آن چیزی است که تابحال گفته شده است.

بسیاری از آنها بر این باورند، پژوهش‌های انجام شده تاکنون توسط غول های فناوری و به دلایل اقتصادی سانسور شده‌اند چرا که اگر مردم از آثار مخرب و منفی آنها بر سلامت بدن مطلع شوند، ممکن است آمار و نرخ فروش گوشی های همراه به شدت کاهش یافته و به عبارتی دیگر، شرکت های سازنده گوشی های همراه ورشکسته شوند.

پس از همه این ادعاها، انجمن سلامت عمومی کالیفرنیا برای چندمین بار به آزمایش و تحقیقات ادامه داد و در آخرین اعلام نتایج، عنوان کرده استفاده از موبایل در نزدیکی بدن می تواند موجب بیماری های مختلفی همچون سردرد، رشد و ایجاد تومور در بدن، کاهش یا توقف عملکرد سیستم تولید مثل زنان و مردان، مشکل حافظه، ریزش مو و یا مشکل در خواب شود.

البته همه این اتفاقات بسیار تدریجی و آهسته در درون بدن اتفاق می افتد به گونه ای که هیچ کس قادر نیست روند تاثیرات منفی را به وضوح در خود یا دیگران مشاهده کند و علت آنکه نتایج پژوهش های مختلف در سراسر جهان متفاوت است هم می تواند به خاطر همین موضوع باشد.

هر کدام از عوارض مذکور با توجه به شرایط بدنی افراد و میزان قدرت و واکنش سیستم ایمنی بدن آنها به امواج و تشعشعات موبایل نیز متفاوت است اما به طور کلی احتمال مبتلا شدن به همه این عوارض برای کاربرانی که در طول روز از گوشی‌های همراه استفاده می کنند و اغلب آن را در نزدیکی بدن قرار می دهند، وجود دارد.

در آخر، این انجمن به کاربران پیشنهاد می دهد تا جایی که ممکن است گوشی را از بدن دور نگه دارند. بدین ترتیب، به هنگام خواب، آن را خاموش کرده و در فاصله نسبتا زیادی قرار دهند. به هنگام پیاده‌روی یا خروج از منزل، گوشی همراه را در درون جیب لباس نگذارند. هنگام مکالمه، گوشی را کنار سر و گوش قرار ندهند و بجای آن از هندزفری برای صحبت کردن با افراد استفاده کنند.

به طور کلی، پژوهشگران این انجمن توصیه گوشی را به اندازه یک دست از خود دور کن را به کاربران پیشنهاد می دهند و عنوان می کنند حذف کلی فناوری و استفاده از گوشی‌های همراه به هیچ وجه قابل اجرا و ممکن نیست ولی باید کاربران به منظور کاهش تاثیرات منفی آن بر بدن خود تلاش کنند.

منبع: بورس پرس

1396/10/03 - 14:08:40
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي