فروشگاه اینترنتی پرشام مارکت
شارژر باطری هندزفری

خبر : گلدمن به استفاده از بیت کوین روی می آورد

1396/10/02 - 20:34:17
شرکت خدمات مالی و بانکداری آمریکایی گلدمن مشغول راه اندازی یک اتاق معامله جدید با تمرکز بر بیت کوین و دیگر ارزهای رمزپایه است.


به گزارش سرویس خبری پرشام مارکت به نقل از زومیت گلدمن ساکس، غول ارائه دهنده خدمات مالی، در مراحل اولیه راه اندازی اتاق معامله ای مخصوص بیت کوین و به کارگیری و برآورد تدارکات لازم برای این کار، از جمله چگونگی حفظ این سرمایه و ایمن نگاه داشتن آن به سر می برد. هدف نهایی این شرکت، شروع مبادله با بیت کوین در ژوئن ۲۰۱۸ است.

این شرکت خدمات مالی در بیانیه ای که برای رسانه ها ارسال کرده است، می گوید: در واکنش به تمایل مشتریان به ارزهای رمزپایه، در حال بررسی بهترین شیوه برای ارائه آنها هستیم.

این تصمیم، گلدمن را به اولین شرکت بزرگی تبدیل می کند که با رشد سرسام آور بیت کوین در سال ۲۰۱۷، به استفاده از این ارز و دیگر ارزهای رمزپایه روی آورده است. ارزش بیت کوین پیش از سقوط روز گذشته، به مرز ۲۰ هزار دلار رسیده بود و براساس گزارش وب سایت کوین مارکت کپ، اکنون با قیمت ۱۳,۳۲۰ دلار مبادله می شود که در مقایسه با ارزش ۹۹۸ دلاری این ارز در یکم ژانویه امسال، یک جهش عظیم محسوب می شود.

با این اقدام، گلدمن از جمله معدود سازمان های ارائه دهنده خدمات مالی به شمار خواهد رفت که به ارائه بیت کوین برای فهرستی از مشتریان منتخب می پردازد. CBOE، اولین شرکتی بود که دهم دسامبر، گزینه مبادله با بیت کوین را ارائه داد و چندی پیش، گروه بورس بازرگانی و کالای شیکاگو (CME) نیز به استفاده از بیت کوین روی آورد. با این حال، مخالفت هایی از سوی برخی از بانک ها وجود داشته است. این بانک ها به علت فقدان شفافیت و قاعده مندی آینده بیت کوین به اظهار نگرانی درباره آن پرداخته اند.

ورود سازمان های خدمات مالی به حوزه بیت کوین، منجر به بروز دردسرهایی برای صاحبان این ارز رمزپایه شده و قیمت آن را از حوالی ۲۰ هزار دلار در هفته گذشته به زیر ۱۵ هزار دلار رسانده است.

براساس گزارش ها، عواملی که بازار این ارز رمزپایه و قیمت آن را جهت می دهند، نامعلوم و غیرقابل پیش بینی هستند. وب سایت تک کرانچ در این باره می گوید: هیچ کس در حال حاضر نمی تواند پیش بینی کند بیت کوین و دیگر ارزهای رمزپایه چه آینده ای برای ما رقم خواهند زد. تا آنجایی که می دانیم، بهتر است کمربندهای خود را ببندیم و از این سواری لذت ببریم.

منبع: TECHCRUNCH

1396/10/02 - 20:34:17
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي