فروشگاه اینترنتی پرشام مارکت
شارژر باطری هندزفری

خبر : مجیک لیپ از هدست واقعیت افزوده خود رونمایی کرد

1396/09/30 - 18:27:22
اسم مجیک لیپ در طول سال های اخیر همواره بر سر زبان ها بوده است. این شرکت معمولا دموها و تصاویر مفهومی خیره کننده ای از رابط های کاربری هولوگرافیک و محتوای واقعیت افزوده به نمایش می گذارد و توانسته بسیاری از کاربران را به آینده نزدیک و درخشان خود امیدوار کند.


با این حال آنها هنوز محصول خاصی برای عرضه نداشتند و عمده شهرت خود را مدیون تبلیغات و پژوهش های خود بوده اند. اما سرانجام پس از سال ها انتظار، این شرکت روز گذشته از اولین هدست واقعیت افزوده خود رونمایی کرد تا رقابتش را رسما با پیشروهای این حوزه مانند مایکروسافت آغاز کند.

به گفته این شرکت، هدست های مجیک لیپ قادر خواهند بود جهان های حقیقی و مجازی را به واقعی ترین شکل ممکن به هم پیوند دهند. هدست مجیک لیپ می تواند اشیای دیجیتال را با وضوح و کیفیتی همانند اشیای واقعی نمایش دهند که در دنیای واقعی نیز حضور دارند. این هدست علاوه بر قابلیت تشخیص موقعیت و محل فیزیکی قرارگیری کاربر و جهت حرکت و چرخش آن، می تواند سطوح مختلف، صفحات موجود در هندسه محیط و اشیا را نیز تشخیص دهد و به صورت دیجیتال به مدل سازی آنها بپردازد. در نتیجه محتوای دیجیتال تولید شده توسط آن می توانند با اشیای موجود در دنیای واقعی برهمکنش داشته باشند.

این بینش افزوده می تواند شخصی سازی شود و کاربران قادر خواهند بود نمایشگرهای مجازی خود را در هر نقطه دلخواه از محیط قرار دهند تا نمایی پیوسته در اختیار داشته باشند. همچنین با بهره گیری از سنسورهای اختصاصی، صدای تولید شده در محیط دیجیتال این هدست نیز دارای عمق و فاصله با توجه به موقعیت کاربر خواهد بود تا به واقعی ترین شکل ممکن به گوش برسد. امکان تعامل با این دستگاه از طریق دستورات صوتی، دستورات حرکتی و یک کنترلر بیسیم فراهم شده است.

با این حال توضیحات بیشتری درباره مشخصات سخت افزاری این هدست واقعیت افزوده منتشر نشده است. به گفته مجیک لیپ، هدست مورد نظر دارای سخت افزاری با قدرت معادل یک لپ تاپ است. هر چند نمی توان انتظار داشت محتوای نمایش داده شده دارای وضوحی که پردازنده های اختصاصی گرافیکی روی لپ تاپ ها تولید می کنند باشد، اما شاید این توضیحات نشانگر توان بالاتر این دستگاه نسبت به رقبایی مانند هولولنز مایکروسافت باشد. مجیک لیپ زمان رسمی معرفی هدست خود را در سال 2018 اعلام کرده و در حال حاضر توسعه دهندگان از طریق پورتال اختصاصی می توانند به بررسی و تهیه محتوای مرتبط برای آن بپردازند.

1396/09/30 - 18:27:22
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي