فروشگاه اینترنتی پرشام مارکت
شارژر باطری هندزفری

خبر : کهنه‌تر شدن باتری، سرعت آیفون 6 را به شدت کاهش می‌دهد

1396/09/21 - 13:48:27
بسیاری از صاحبان موبایل‌های اپل ادعا می‌کنند که تلفن‌های هوشمندشان با بروزرسانی مرتب سیستم‌عامل، روز‌ به روز کندتر می‌شود. اما اخیراً مشخص شده که این اتفاق ربطی به روزرسانی iOS نداشته و دلیل آن فقط کهنه شدن باتری است.


آیفون سرعت کلاک پردازنده‌ را پایین می‌آورد تا عمر باتری را حفظ کند ، کهنه‌تر شدن باتری و از دست رفتن ظرفیت آن باعث می‌شود که آیفون سرعت کلاک پردازنده‌ را پایین آورده تا عمر باتری را بالا برد. این اتفاق مستقیماً کاهش شدید سرعت عملکرد دستگاه را به همراه دارد. البته راه حل این مشکل بسیار ساده است و می‌توانید با تعویض باتری آیفون قدیمی خود دوباره به سرعت بالا در این تلفن هوشمند دست پیدا کنید.

مقایسه سرعت میان آیفون 6 هایی با باتری کهنه و نو

شواهدی موجود است که نشان می‌دهد سرعت عملکرد آیفون‌های 6 و 6 اس نسبت عکسی با عمر باتری دارد. با کهنه‌تر شدن باتری این مدل‌ها، سرعت کلاک پردازنده‌ از حد استاندارد ۱۸۴۸ مگاهرتز به شدت پایین آمده تا آنجا که حتی در برخی موارد، سرعت‌هایی در حد ۶۰۰ مگاهرتز نیز توسط کاربران مشاهده شده است.

کاهش سرعت عملکرد آیفون، تنها تاثیر کهنه شدن باتری آیفون نیست

نسخه ۱۰.۲.۱ سیستم‌ عامل iOS اعلانی مبنی بر «از سرویس خارج بودن باتری آیفون» را به کاربران خود نشان می‌داد که خود مشکلی عجیب برای آنها ایجاد کرده بود. درصد شارژ باتری موبایل‌هایی که اعلان یاد شده را داشتند، در کسری از ثانیه از ۳۰ به ۱ درصد می‌رسید. جدیداً آزمون‌هایی مشخص کرده که این مشکل نیز همانند ایراد کاهش سرعت عملکرد آیفون، هر دو متاثر از کهنه‌تر شدن باتری این مدل موبایل است.

منبع: gsmarena

1396/09/21 - 13:48:27
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي