فروشگاه اینترنتی پرشام مارکت
شارژر باطری هندزفری

خبر : سیستم تشخیص چهره آیفون X

1396/08/21 - 16:35:09
سیستم تشخیص چهره آیفون X یکی از جدیدترین شیوه های حفاظت از اطلاعات گوشی موبایل است که توسط شرکت اپل عرضه شده و این کمپانی مانور زیادی روی امنیت این سیستم انجام داده است ولی یک شرکت امنیتی با ماسک 150 دلاری شرکت اپل را به چالش کشیده است


شرکت Bkav که در حوزه امنیت فعال است یک ماسک ساخته که می‌تواند سیستم تشخیص چهره آیفون X را فریب دهد. سیستم تشخیص چهره‌ای که شرکت اپل در آیفون X به کار گرفته Face ID نامیده می‌شود. این سیستم در آیفون X که به مناسبت دهمین سال معرفی آیفون عرضه شده است جایگزین حسگر اثر انگشت یا Touch ID شد. به دلیل طراحی خاص این گوشی که تقریبا بدون حاشیه است اپل تلاش کرد از سیستم امنیتی متفاوتی به جز حسگر اثر انگشت استفاده کند و نتیجه این اقدام برای اپل مشکلاتی ایجاد کرد. شاید یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که اپل با آن روبرو شد سختی تولید بخش‌های مختلف این سیستم بود. دشواری فرایند تولید از جمله عواملی بود که عرضه آیفون X را با تاخیر مواجه کرد و به شکل کلی هم باعث محدود شدن ظرفیت تولید این گوشی شد.

این شرکت ویدیویی منتشر کرده که فرایند باز کردن گوشی با یک ماسک را نشان می‌دهد و ادعا می‌کند که سیستم امنیتی جدید اپل آنقدرها که این شرکت گفته هم امن نیست.

 

اپل ادعا کرد که این سیستم جدید درصد خطایی معادل یک در یک میلیون دارد و تقریبا غیرممکن است که بتوان Face ID را از طریق یک ماسک فریب داد. حال شرکت Bkav که توانسته شیوه تحلیل هوش مصنوعی این سیستم را درک کند ماسکی ساخته و از طریق این ماسک به راحتی سیستم Face ID را دور می‌زند.

این شرکت ویدیویی منتشر کرده که فرایند باز کردن گوشی با یک ماسک را نشان می‌دهد و ادعا می‌کند که سیستم امنیتی جدید اپل آنقدرها که این شرکت گفته هم امن نیست. Bkav معتقد است اپل بیش از حد بر هوش مصنوعی این سیستم اتکا کرده است. ظاهرا هزینه ساخت چنین ماسکی ۱۵۰ دلار بوده اما نکته نگران کننده اینجاست که با ساخت چنین ماسکی می‌توان به راحتی گوشی فرد را باز کرد و به اسرار شخصی کاربر پی برد. شرکت Bkav معتقد است اساسا سیستم‌های تشخیص چهره آنچنان امن نیستند و وقتی بحث ویژگی‌های بیومتریک برای گشودن قفل گوشی پیش می‌آید اثرانگشت ویژگی مطمئن‌تری به حساب می‌آید.

شرکت اپل هنوز به ادعای این شرکت مبنی بر باز کردن قفل آیفون X با یک ماسک پاسخی نداده است

1396/08/21 - 16:35:09
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي