فروشگاه اینترنتی پرشام مارکت
شارژر باطری هندزفری

خبر : مردم فعلا گوشی نخرند! ورود سازمان تعزیرات به ماجرای طرح رجیستری

1396/08/01 - 12:25:17
همان طور که پیش بینی میشد طرح رجیستری پس از اجرا با مشکلات بسیار زیادی همراه است. اصلی ترین چالش اجرا کنندگان این طرح ناتوانی در مدیریت بازار و باز ماندن دست وارد کنندگان قاچاق و فروشندگان برای افزایش نرخ گوشی ها و انتقال فشار اجرای طرح از گروه های اصلی هدف به خریداران عادی است که همواره سپر بلای طرح های اینچنینی بوده اند. در حالی که در روزهای گذشته وزیر ارتباطات اعلام کرده بود مردم نباید هیچ هزینه ای بابت اجرای طرح رجیستری برای خرید گوشی های موبایل پرداخت کنند امروز بخش دیگری از مشکلات اجرای این طرح از زبان وزیر ارتباطات نمایان شد.


به گزارش سرویس خبری پرشام مارکت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سخنانی با اشاره به "سوء استفاده برخی فرصت طلبان هم زمان با اجرای فاز اول طرح رجیستری" اعلام کرد "بهترین واکنش به این اتفاقات عدم خرید گوشی از سوی مردم برای تنظیم بازار عرضه و تقاضا به نفع مشتریان است". وی همچنین بار دیگر تاکید کرد طرح رجیستری نباید باعث افزایش قیمت تلفن های هوشمند در کشور شود. به گفته او افزایش قیمت کنونی – که تلویحا تایید شرایط نابسامان بازار توسط شخص وزیر است – به صورت حباب بوده و باید با آن مبارزه شود.

از طرفی سخنگوی طرح رجیستری هم با اعلام این که افزایش قیمت موبایل به دلیل اجرای رجیستری توجیهی ندارد گفت "عده ای از فرصت طلبان می خواهند نظم بازار را بر هم بزنند و شایعه پراکنی می کنند اما با آن ها برخورد خواهد شد". وی در مصاحبه ای که توسط تسنیم منتشر شده از سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان و نیز سازمان تعزیرات خواست برای جلوگیری از گران فروشی به این طرح ورود کنند.

به نظر میرسد ماجراهای طرح رجیستری همچنان ادامه داشته باشد و در این شرایط تنها گروهی که متضرر شده اند مردم به عنوان خریداران نهایی و کاربرانی هستند که مدت ها برای خرید یک تلفن هوشمند دارایی های خود را پس انداز کرده اند و حالا با افزایش قیمت یک بار دیگر دست خالی به خانه باز خواهند گشت.

1396/08/01 - 12:25:17
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي