فروشگاه اینترنتی پرشام مارکت

درصورتی که در ثبت سفارش مشکل دارید میتوانید از پشتیبانی تلگرام یا واتس‌آپ تقاضای ثبت دستی سفارش را داشته باشیدشارژر باطری هندزفری

خبر : شارژ اولیه باطری موبایل باید چگونه باشد ؟

1395/11/28 - 12:52:40
پس خاطر نشان میکنم که دیگر گوشی های موبایل یا باطری های جدید نیاز به شارژ اولیه 12 ساعتی یا 8 ساعتی نیاز ندارند .


شارژ اولیه باطری موبایل باید چگونه باشد ؟
باطری دستگاه ها از جمله موبایل یا همان تلفت همراه و تبلت و.... از جمله سخت افزار های مهم دستگاه های الکترونیکی محسوب می شوند ؛ بنابر این طریقه نگهداری و شارژ باطری خواه نا خواه عمل مهمی در خوب نگهداری از دستگاه می باشد.

اینکه چگونه گوشی موبایل خود را برای بار اول شارژ کنیم هنوز هم یکی از سوالات رایج بیشتر مردم در هنگاه خرید گوشی نو می باشد که این سوال پرسیدن سبب شده که فروشندگان تلفن همراه یا باطری برای اینکه نشان دهند که خیلی خیلی از تکنولوژی میدانند میگویند که 8 ساعت یا 12 ساعت موبایل نو خریداری شده بی هیچ استفاده ای ، به شارژ بزنند ؛ این امر که فوق العاده برای شخصی که حالا گوشی نو خریداری کرده و بجای کار کردن و لذت بردن از موبایل خود و تست کردن و کنکاش در موبایل باید آن را ساعت ها کنار بگذارد سخت و رنج آور می باشد.اما خب اکثر افراد این رنج را تحمل میکنند تا مبادا باطری تلفن همراهشان خراب شود و دیگر کارایی لازم را نداشته باشد .

شارژ باطری

در گذشته در موبایل ها باطری هایی استفاده میشد تحت عنوان نیکل کادمیوم. که این باطری ها بگونه ای بودند که باید از کل فضای باتری استفاده میشد تا باطری با فضای کل خودش آشنا شود و اینگونه قسمت هایی که بدون استفاده مانده بودند از حافظه باتری حذف میشدند .از آن زمان تا کنون رسم شد که هنگام خرید گوشی متذکر میشدند که حتما باطری خود را 12 ساعت بشارژ بزنید .

در حال حاضر باتری هایی طراحی و تولید شدند که دیگر این رنج استفاده نکردن از موبایل آن هم در ساعات اولیه گوشی را نداشته باشند این باطری ها لیتیوم یون و لیتیوم پلیمر بودند ، که این باطری ها دیگر نیاز به شارژ اولیه در زمان خرید گوشی ندارند. متذگر میشویم که باطری های لیتیوم پلیمر جدید تر از لیتیوم یون هستند.

باطری موبایل

** در مورد این باتری های جدید باید گفت که شارژ پراکنده برای این  باطری ها بهتر است و هر زمان که نزدیک پیریز برق بودید گوشی خود را شارژ کنید .برای نگهداری بهتر این باتری ها توصیه میشود که مقدار شارژ این باتری ها را بین 40 تا 80 درصد نگهدارید و شارژ باتری تا زیر 15 درصد نیاد و همیشه تا 100 درصد هم شارژ نکنید چون در هر کدام از این حالت ها فشار بیشتری به باتری میآید.

پس خاطر نشان میکنم که دیگر گوشی های موبایل یا باطری های جدید نیاز به شارژ اولیه 12 ساعتی یا 8 ساعتی نیاز ندارند .

1395/11/28 - 12:52:40
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي