فروشگاه اینترنتی پرشام مارکت
شارژر باطری هندزفری

خبر : بعد از افتادن گوشی در آب باید چه کاری کرد ؟

1395/10/10 - 08:54:13
همیشه هنگام بیرون رفتن یکی از نگرانی های افراد افتادن گوشی موبایل آنها در آب است ، بخصوص اگر یک گوشی چند میلیونی در جیب داشته باشید . ممکن است در این مواقع اقدامی انجام دهیم که نه تنها موجب بهتر شدن گوشی نمی شود بله باعث خرابی موبایل شما نیز شود . در ادامه راهکارهای لازم در زمان آب دیدن گوشی را بیان می کنیم :


اگر گوشی شما در آب افتاد باید از انجام بعضی کار ها خودداری کنید و همچین باید اقداماتی را نیز انجام دهید.

اولین و مهمترین قدم خارج کردن گوشی موبایل از آب است که حداقل اوضاع از اینی که هست بدتر نشود .

خیلی ها بعد از بیرون آوردن گوشی از آب آنرا روشن می کنند تا ببینن موبایلشان خراب نشده باشد در حالی که این کار بزرگترین اشتباه است چرا که باعث میشود اگر گوشی خراب هم نشده باشد با وصل شدن جریان الکترسیته دچار مشکل و سوختن و اتصالی ای سی هایش شود . حتی فشار دادن سایر دکمه ها بجز دکمه ی روشن و خاموش موبایل نیز ممکن است موجب آسیب به برد گوشی موبایل شما شود .

فوت کردن و تکان دادن گوشی نیز نه تنها چاره ای برای آب خوردن گوشی نیست بلکه ممکن است موجب رسیدن آب به سایر قسمتهای داخلی گوشی شود که هنوز آب به آنجا نرسیده است .

اما برای نجات گوشی آب خورده باید چیکار کرد :

  • اگر گوشی خاموش نشده آنرا سریعا خاموش کنید و به حالت ایستاده نگه دارید و در همان حالت باتری ، کارت حافظه و سیمکارت را از موبایل خارج کنید و با یک دستمال تمیز سطوحی که قابل دسترس است را از آب خشک کنید .
  • گوشی موبایل را چند روز در یک کیسه ی برنج یا هر چیز دیگری که رطوبت را جذب کند قرار دهید
  • اگر بعد از چند روز گوشی روشن نشد با شارژر امتحان کنید ببینید شارژ می شود یا خیر . در اینگونه موارد امکان دارد باطری آسیب دیده باشد در صورتی که با باطری جایگزین مشکل حل نشد گوشی موبایل خود را به یک تعمیرکار ماهر بسپرید
1395/10/10 - 08:54:13
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي