فروشگاه اینترنتی پرشام مارکت
شارژر باطری هندزفری

خبر : سفارش قاچاق بصورت آنلاین/ کانال مجازی قاچاقچیان ۴۲ هزار عضو دارد!

1395/09/24 - 16:45:34
همزمان با گسترش شبکه های اجتماعی و نرم افزارهای موبایل پایه، به تدریج گروه های مختلفی از افراد اقدام به تشکیل گروههای مجازی کردند.


همزمان با گسترش شبکه های اجتماعی و نرم افزارهای موبایل پایه، به تدریج گروه های مختلفی از افراد اقدام به تشکیل گروههای مجازی کردند. امروزه با گسترش شبکه های اجتماعی مختلف موبایلی مانند تلگرام، به وفور انواع و اقسام کانال ها و گروههای مختلف دیده می شود. اگر سری به تلگرام بزنید به راحتی کانال سرگرمی با یک میلیون نفر عضو، کانال آشپزی با 400 هزار عضو و حتی کانال فروش اسباب بازی با 345 عضو را مشاهده می کنید. شاید شنیدن نام کانال اراذل و اوباش یا لات های تهران نیر عادی به نظر برسد اما اخیرا سرشبکه های قاچاق کالا اقدام به راه اندازی کانال قاچاقچیان کرده اند. این شبکه بسیار پیچیده با استفاده از تیم حرفه ای خود در سایه بی توجهی نهادهای نظارتی و نهاد های فرهنگی اقدام به فروش کالاهای ممنوعه و قاچاق می کنند. این گروه سازمان یافته به راحتی در حال تبلیغ پدیده شوم قاچاق هستند.

کانال قاچاقچیان که به سرعت در حال فراگیر شدن است و حتی برای بهتر دیده شدن اقدام به تبادل لینک تبلیغ می کند، در مقابل چشمان مسئولان مشغول فعالیت است تا علاوه بر ترویج قاچاق کالا، افراد را برای کار شبکه ای بدون در دسترس بدون سرشبکه ها جذب این مافیا کند.

این شبکه گسترده سازمان یافته قاچاق به شکلی حرفه ای مشغول کار هستند که چندین لینک کمکی با نام های مختلف برگرفته از قاچاق را  به کاربران کانال اصلی خود معرفی می کنند تا در صورت بروز هرگونه مشکل بدون ریزش مخاطب فعالیت خود را ادامه دهند.

قاچاقچیان چه کسانی هستند؟

کارشان برای خودشان در آمد افسانه ای دارد اما بزرگترین ضربه را به اقتصاد کشور می زنند. در تمام استان های مرزی حضور دارند. بسیاری از آنها فقط کار می کنند که افراد پشت پرده از خوان پر نعمت کار آنها بهره مند شوند. جامعه اقتصادی کشور آنها را موریانه اقتصاد می داند و معتقد است اگر نباشند، پایه های تولید ملی و اقتصاد محکم تر از گذشته می شود.

مقام معظم رهبری: کوله بران با قاچاق سازمان یافته متفاوت هستند

مقام معظم رهبری در اردیبهشت ماه امسال در سخنانی صریح اعلام فرمودند: « مراد من از قاچاق، فلان کوله‌بَرِ ضعیفِ بلوچستانی نیست که می رود آن‌طرف یک چیزی را برمی دارد روی کول خودش می‌آورد این‌طرف؛ اینها که چیزی نیست، اینها اهمیتی ندارد؛ با آنها مبارزه هم نشود اشکالی ندارد.»

ایشان اما نوع دوم قاچاق را قاچاق سازمان یافته معرفی کردند: «من قاچاق های سازمان‌یافته بزرگ را می گویم؛ ده‌ها کانتینر یا صدها کانتینر اجناس گوناگون قاچاق وارد کشور بشود؟ خب، باید برویم برخورد کنیم با اینها؛ ما دولتیم، ما قدرت داریم، ما می‌توانیم؛ به‌طور جدّی با اینها برخورد کنیم.»،

اما این قاچاقچیان که شبکه ای گسترده و پشت پرده هستند، به صورت سازمان یافته در حال جذب جوانان غرب کشور برای استفاده از آنها در موضوع قاچاق کالا هستند.

عده ای از این افراد که پشت پرده نیت آن ها مشخص نیست، اخیرا با ورود به فضای مجازی و شبکه های اجتماعی اقدام به قدرت نمایی و جولان دادن در این عرصه کرده اند، این افراد که خود را مافیای قاچاق کالا در غرب کشور می دانند، با انتشار فیلم های کارناوال های قاچاق، حمل انواع کالای قاچاق (به ویژه لوازم خانگی و مشروب) برای خود شهرتی به دست آورده و تعداد زیادی از افراد را جذب صفحه خود در فضای مجازی کرده اند.

در حال حاضر بیش از 42 هزار نفر عضو بزرگترین شبکه اجتماعی قاچاق کالا هستند و برخی قاچاقچیان کوله برهم اقدام به ارسال فیلم برای این کانال مجازی کرده تا علاوه بر ترویج موضوع قاچاق کالا برای خود اسم و رسمی دست و پا کنند.

اگر 100 پست آخر این کانال به دقت مورد رصد و بررسی قرار گیرد به راحتی می توان فهمید که یک شبکه بزرگ قاچاق کالا با سرشبکه های بسیار حرفه ای مشغول گرداندن آن است که با قرار دادن پست های تصویری، مکتوب و فیلم علاوه بر جذب، از این طریق و پوشش اقدام به جابه جایی کالا و معامبه های گران قیمت می کنند. یکی دیگر از اهداف این شبکه مخوف قاچاق زیر پوشش گرفتن قاچاقچیان خرد و کوله بر است تا از این طریق بتوانند کالاهای دلخواه خود را به صورت قاچاق وارد کرده و سود هنگفتی به جیب بزنند.

کارناوال های قاچاقچیان حرف اول فیلم های ارسالی

با ورود به این کانال نخستین موضوعی که  خودنمایی می کند، انتشار تصاویر کارناوال های کالاهای قاچاق است که براساس ادعای منتشر کنندگان به راحتی در جاده ها تاخته و اموال قاچاق را به داخل کشور منتقل می کنند. در یکی از فیلم های مورد ادعا که منتشر شده است، بیش از 30 خودرو به صورت کاروانی در جاده در حال حرکت هستند و صاحب بار قاچاق به راحتی و با خیال آسوده در حال فیلمبرداری از وارد کردن این حجم کالای قاچاق به کشور است.


تبلیغ مشروبات الکلی به بهانه ورود کالای قاچاق

یکی دیگر از موضوعاتی که در این کانال به راحتی تبلیغ می شود، واردات مشروبات الکلی است. در چند فیلم و عکسی که از سوی گردانندگان این کانال منتشر شده است، خودروهای حامل انواع مشروبات الکلی به ویژه مشروبات به اصطلاح شیشه ای به نمایش گذاشته می شود. در چند فیلم خودروهای نیسان که اقدام به بار زدن مشروب کرده اند در جاده، کوهستان و منازل (درحال تخلیه بار) مشاهده می شوند.

 

هر مدلی به اندازه نیسان و پژو  مشروب در محل تحویل می دهیم

پس از چند بار پیام گذاشتن، بالاخره ادمین کانال جواب می دهد. وقتی متوجه می شود به دنبال تعداد زیادی مشروبات الکلی هستیم ما را به یکی از سرشبکه های قاچاق وصل می کند.

برای خرید مشروب با سرشبکه قاچاق مشروبات الکلی تماس می گیریم. مرد قاچاقچی می گوید در همه استان ها نفر دارد و می تواند سفارش را تحویل دهد. او می گوید: قیمت خرید عمده مشروب 30 درصد کمتر از بازار است و مشروب ها به شرط اصل بودن فروخته می شوند.

 

این مرد که اهل یکی از استان های غربی است و در جنوب کشور زندگی می کند، در مورد نحوه تحویل سفارشات گفت: بستگی به نوع سفارش دارد. ما بار نیسان و پژو 405 داریم. در نیسان به خاطر اینکه ریسک دستگیری وجود دارد تا 500 بطری حمل می شود که بیشتر ساقی های آن، خواستار این مقدار بار هستند. البته پژو 405 نیز داریم که بار 100 بطری را درب منزل پلمب شده تحویل می دهد.

نحوه انتقال مشروب ها

این فرد وقتی فیلم های کانال قاچاقچیان را می بی