فروشگاه اینترنتی پرشام مارکت
شارژر باطری هندزفری

خبر : اندروید و ویندوز در گوشی جدید سامسونگ

1395/06/16 - 20:54:05
پتنت سامسونگ به دستگاهی اشاره دارد که دو سیستم عامل اندروید و ویندوز موبایل را همزمان اجرا می کند!


۱۴۷۳۱۶۲۲۸۸_samsung_dual_boot_patent_design_(3)

رایانه های شخصی با بوت دوگانه چیز جدید نیستند و رایانه و تبلت های زیادی در بازار وجود دارد که دو سیستم عامل مختلف را اجرا می کنند و مدت هاست که کاربران این امکان را دارند که سیستم عامل دلخواه خود را اجرا کنند. اما تا به حال گوشی های هوشمند با بوت دوگانه هرگز ساده، قدرتمند و یا به اندازه ی کافی کاربردی نبوده اند و هنوز نتوانستند جایگاهی پیدا کنند. اما به دنبال یک ثبت اختراع جدید، به نظر می رسد سامسونگ می خواهد تحولاتی ایجاد کند.

 

۱۴۷۳۱۶۲۲۸۵_samsung_dual_boot_patent_design_(2)

با توجه به ثبت اختراع سامسونگ در کره جنوبی، این شرکت به دنبال اتصال سیستم عامل های اندروید و ویندوز موبایل در یک دستگاه می باشد. این دو سیستم عامل با هم همکاری خواهند داشت و همزمان قابل استفاده هستند و کاربر به سادگی قادر است هر یک از آن ها را مانند یک اپلیکیشن کاملا معمولی، کوچک نمایی (minimize) کند. پوشه ها و منابع به اشتراک گذاشته نیز می توانند طوری تنظیم شوند که هر دو سیستم عامل به آن ها دسترسی داشته باشند، و عملکرد آن ها می تواند به صورت دستی با تغییرات در دسترسی آن ها به پردازنده، رم و حافظه محدود شود.

۱۴۷۳۱۶۲۲۸۱_samsung_dual_boot_patent_design_(1)

کاربر همچنین به سادگی قادر به کپی، paste و کشیدن فایل ها از یک سیستم عامل به دیگری می باشد، مانند کاری که بین پوشه های مختلف انجام می شود. البته، با این که همه چیز بر روی کاغذ بسیار خوب به نظر می رسد، اما باید توجه کرد که چگونگی کارکرد یک سیستم در عمل، موضوعی کاملا متفاوت است. تا کنون هرگز سیستم  های چند سیستم عاملی در گوشی های هوشمند، به دلیل منابع سخت افزاری بسیار محدود دستگاه های ما، اجرا نگردیده است.  اما با مشاهده ی رشد عجیب و روز افزون مشخصات گوشی ها، ما ممکن است به زودی شانس دیدن برخی از گوشی های قدرتمند با بوت دوگانه را به دست آوریم.

با این حال، زیاد هم امید نداشته باشید که گلکسی اس ۸ سامسونگ را با بوت دوگانه ی اندروید و ویندوز موبایل ببینید. زیرا طبق روال همیشگی، ثبت یک پتنت نمی تواند کاملا تایید کند که یک دستگاه جدید در راه است و ممکن است آن پتنت هرگز به واقعیت تبدیل نشود.

آیا شما دوست دارید که روزی این پتنت عملی گردد و دستگاه هایی با اجرای همزمان دو سیستم عامل را مشاهده کنید؟

 

منبع : NEOWIN

1395/06/16 - 20:54:05
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي