فروشگاه اینترنتی پرشام مارکت

درصورتی که در ثبت سفارش مشکل دارید میتوانید از پشتیبانی تلگرام یا واتس‌آپ تقاضای ثبت دستی سفارش را داشته باشیدشارژر باطری هندزفری

خبر : سرقت از جوانان افغانی

1395/04/18 - 08:46:54
پسر جوان در نقش پلیس مخفی اقدام به سرقت میلیونی از طعمه های خارجی اش می کرد.


5عصر 10 فروردین ماه امسال ماموران کلانتری غرب تهران در حال گشت زنی بودند که یک پسر افغان سراسیمه خود را به ماموران در خیابان سازمان آب منطقه صادقیه رساند و از ماجرای فریبکاری پسر جوانی پرده برداشت.

ماموران با اطلاعات به دست آمده پی بردند که پسر جوانی با چهره ای فریبنده و در دست داشتن بیسیم به سراغ پسر افغان رفته ودر نقش پلیس مخفی اقدام به بازرسی پسر افغان کرده و گوشی موبایل و کارت بانکی و رمزش را از طعمه اش گرفته و با سرعت پا به فرار می گذارد.

با ادعای این جوان افغان تیمی ازماموران پلیس آگاهی تهران به دستور بازپرس علی وسیله ایرد موسی از شعبه 5 دادسرای ناحیه 34 برای ردیابی این جوان فریبکار وارد عمل شدند.

ماموران در گام نخست به بررسی کارت بانکی جوان افغان پرداخته و پی بردند دزد پلیس نما اقدام به خرید با کارت سرقتی کرده و همین سرنخ کافی بود تا مامور تحقیق به محل استفاده از کارت بانکی رفته و با بررسی دوربین مداربسته موفق به شناسایی سعید یکی از تبهکاران حرفه ای شدند و روز 25 خرداد ماه این متهم در میدان انقلاب اسلامی دستگیر شد.

سعید در همان اعترافات ابتدایی همدستش را لو داد و ماموران در عملیاتی دیگری امیر را نیز در مخفیگاهش دستگیر کردند.

 سعید 28 ساله به بازپرس علی وسیله ایرد موسی گفت: از سال 85 به خاطر بیماری اعصابم تحت نظر دکتر قرص اعصاب می خورم و از سال 94 شروع به سرقت کردم.

این متهم که همه طعمه هایش اتباع بیگانه و توریست های خارجی بودند، افزود: روزهای آخر سال 94 فقط 2 جوان افغان را در بالای شهر هدف سرقتم قرار دادم و با توجه به اینکه با لباس نظامی عکس گرفته بودم اقدام به جعل و طراحی کارت پلیس کرده بودم و خیلی راحت در نقش پلیس طعمه هایم را هدف قرار می دادم و بیشتر سرقتهایم در مناطق ولنجک، اکباتان، هفت تیر، حسن آباد، شریعتی، پارک دانشجو،خیابان حافظ و ولیعصر بود.

6سرقت در سال 95

نخستین سرقت در خیابان ولنجک از یک مرد ژاپنی بود که سعید پس از سرقت لپ تاپ و تبلت طعمه اش آنها را به ارزش 300 هزار تومان فروخته است و در دومین سرقت در خیابان سنایی بود که سعید به سراغ زوج سوئیسی رفته و با بازرسی بدنی آنها ،150 هزار تومانی را که همراهشان بود را به سرقت برده است که تعقیب تبهکاران در دستور کار پلیس تهران قرار گرفت.

سومین سرقت از یک مرد افغان در خیابان پاسداران است که پس از سرقت کارت بانکی و در دست داشتن رمزش اقدام به خرید یک گوشی موبایل به ارزش یک میلیون و 400 هزار تومان کرده است.

چهارمین سرقت وی نیز از یک مرد افغان بود اما جالب اینکه وقتی در جنب سفارت آلمان طعمه اش را هدف قرار می دهد برای کمک از سرباز سفارت که در محل بوده کمک گرفته و پس از بازرسی از مرد افغان اقدام به سرقت تلفن همراه و با سرقت کارت بانکی اش نیز 5 میلیون تومان برداشت کرده است.

2 سرقت دیگر نیز در خیابان جشنواره و سازمان آب بوده که پس از سرقت کارت های بانکی مردان افغان اقدام به برداشت 3 میلیون تومان از حساب طعمه هایش کرده است.

همدست سعید نیز در ادامه به بازپرس پرونده گفت: عید امسال در 2 سرقت همراه سعید بودم که تنها 15 هزار تومان بابت بنزین موتورم داد و چون همیشه همراهش بیسیم و، گاز اشک آور، دستبند و شوکر بود می ترسیدم با او سر مسئله سهمم با او بحث کنم به همین خاطر با سعید قطع رابطه کردم.

بنا به این گزارش، بازپرس علی وسیله ایردموسی دستور داد تا متهم اصلی برای تست پزشکی و روانی در اختیار کارشناسان پزشکی قانونی قرار گیرد و امیر نیز برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران پلیس آگاهی تهران قرار گیرد.

منبع : جام نیوز

1395/04/18 - 08:46:54
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي