فروشگاه اینترنتی پرشام مارکت
شارژر باطری هندزفری

خبر : چند دست اضافه مي‌خواهيد؟

1395/03/28 - 08:02:44
در دنیای امروز رکوردزنی فقط در سرعت و قدرت نیست، بعضی وقت‌ها سبزیجات هم رکورد می‌زنند.


تصور کنید که مشغول هم زدن ماهیتابه نیمرو برای صبحانه هستید، همزمان با دست دومتان روزنامه جام‌جم را در دست گرفته‌اید و دارید همین مقاله را مطالعه می‌کنید، دست سومتان دارد طبق معمول کله مبارکتان را می‌خاراند که از تعجب داغ کرده، دست چهارم مشغول ریختن آبجوش در قوری است و با دست پنجم هم کودک دلبندتان را که تازه از خواب بیدار شده و دارد غرغر می‌کند، آرام می‌کنید. تازه در همین حال سه تا دست دیگر هم دارید که بیکار است و منتظر دریافت دستور از مغز شما لحظه‌شماری می‌کنند. زبانم لال اگر بخواهم بگویم شما خدای نکرده هشت‌پا تشریف دارید. اصلا و ابدا!

شما فقط احتمالا یکی از آن جلیقه‌های جدید موسسه فناوری ماساچوست را خریده‌اید که به شما امکان می‌دهد چند دست روباتیک اضافه داشته باشید.

این بازوهای اضافی روباتیک، کارگران خطوط تولید آینده را به ماشین‌های سریع و بی‌عیب و نقصی تبدیل می‌کند که کامپیوتر مرکزیش مغز آنهاست و ابزار مکانیکی مثل دریل و اره و بیل و... در دستان روباتیکشان قرار دارد. اگر فکر می‌کنید این طرح توسط یک باغبان سفارش داده شده، سخت در اشتباهید. در حقیقت شرکت بوئینگ، بزرگ‌ترین تولیدکننده هواپیماهای پهن‌پیکر دنیا، سفارش‌دهنده این ابزار فوق مدرن و اعجاب‌برانگیز بوده است. راستی نیمرویتان سوخت! حواستان کجاست؟

جشنواره سبزیجات غول‌پیکر

نمایشگاه پاییزه گل هاروگیت انگلیس در قسمت سبزیجات شاهد میوه‌های غول‌پیکر و خارج از اندازه متعارف بود که برای صاحبانشان رکورد زد. در بین این سبزیجات، کلم 36 کیلویی، پیاز هشت کیلویی و کدوی 56 کیلویی وجود داشت که بازدیدکنندگان از نمایشگاه را به تعجب وامی‌داشت.

 

منبع : ایسنا

1395/03/28 - 08:02:44
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي