فروشگاه اینترنتی پرشام مارکت
شارژر باطری هندزفری

خبر : اعتیاد به تلفن‌های همراه، فاجعه بشری است

1395/03/11 - 07:46:48
یک مدرس دانشگاه گفت: در میان انواع اعتیادها، اعتیاد به تکنولوژی نوین و تلفن‌های همراه یک فاجعه بشری است که هنوز اهمیتی برای پیشگیری از آن داده نشده است.


علی‌اکبر بیاتی در گفت‌وگو باخبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، اظهار کرد: هنوز بسیاری از مردم حاضر به قبول این واقعیت نشده‌اند که اعتیاد، نوعی استفاده و علاقه بیش از حد و افراطی است که باعث ضرر رساندن به زندگی افراد می‌شود و این ابزارهای ارتباطی و تلفن‌همراه نمونه بارز و مدرن ابزاری هستند که مردم و جوانان را دچار سردرگمی و کلافگی کرده است.

وی تصریح کرد: قبل از مبارزه با این معضل اجتماعی باید از تشدید استفاده از این پدیده جلوگیری کرد و نسل‌های آینده را از این خطرات آگاه کرد و سپس به فکر چاره برای کسانی‌که به نوعی گرفتار این مسئله شده‌اند، بود. معتادان به تلفن همراه اغلب از دوستان و خانواده دوری می‌گزینند و انزواطلبی را به گفت‌وگو در جمع‌های دوستانه ترجیح می‌دهند.

 

بیاتی با اشاره به اینکه تلفن همراه به عنوان یک فناوری ارتباطی نوین در زندگی افراد به جایگاه ویژه‌ای رسیده است، افزود: تلفن همراه جایگاه ویژه‌ای در زندگی افراد پیدا کرده است، به‌طوری‌که در زندگی بیشتر افراد می‌توان این کالای ارتباطی جز جدانشدنی عنوان کرد.

 

این مدرس دانشگاه ادامه داد: وقتی که افراد معتاد به اینترنت از این اعتیاد نامعقول‌شان اطلاع می‌یابند در مقابل این اتهام، احساس تزلزل شخصیتی می‌کنند و این احساس برخلاف تصوری که تذکردهندگان به این افراد دارند، حس انزواطلبی آنان را بیشتر می‌کند و یکی از راه‌های درمان این اعتیاد آن است که اشخاص خود را هر لحظه به کاری مشغول سازند و تلفن همراه را به صورت تدریجی کنار بگذارند.

 

وی با تبیین مفهوم خداحافظی از شبکه‌های اجتماعی و اینترنت، خاطرنشان کرد: وقتی که اعتیاد به وسائل ارتباطی مزمن شده و شخص افسردگی را به صورت ملموس حس کند، به این فکر می‌افتد که به یک‌باره با دنیای مجازی خداحافظی کند و متاسفانه این بزرگ‌ترین خطا و اشتباهی است که در جامعه امروزی باب شده است و نتیجه‌اش نیز عکس آن چیزی است که فرد می‌اندیشد؛ چرا که در 99 درصد موارد این افراد باز هم به نقطه اول خود باز می‌گردند.

1395/03/11 - 07:46:48
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي