فروشگاه اینترنتی پرشام مارکت
شارژر باطری هندزفری

خبر : دزدی‌های پسر جوان از دختران با پیشنهاد دوستی

1395/03/02 - 09:52:48
مرد جوان که با پیشنهاد دوستی و ازدواج به دختران جوان، کیف و گوشی موبایل آنها را می‌دزدید، بازداشت شد.


بیست‌و‌چهارم دی پارسال زن جوانی به کلانتری 118 ستارخان مراجعه کرد و گفت که وقتی سوار یک پژو 206 شده بود، گوشی تلفن همراه او به شیوه کش‌روی از داخل کیفش دزدیده شده است. با تشکیل پرونده مقدماتی، به دستور شعبه 14 بازپرسی دادسرای ناحیه 2 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. زن جوان در تشریح جزئیات ماجرا گفت: «در فلکه صادقیه منتظر تاکسی بودم که به‌عنوان مسافر سوار یک پژو 206 مشکی شدم. راننده با مسافر صندلی عقب درباره آگهی فروش خودرویش که می‌گفت در سایت دیوار آن را در معرض نمایش گذاشته است، صحبت می‌کرد و به این بهانه شماره تماس خودش را به من و مسافر صندلی عقب داد. در ادامه راه، من در حال بازی کردن با گوشی تلفن همراهم بودم که راننده درباره گوشی تلفن همراهم چند سوال پرسید. من هم گوشی را داخل کیف گذاشتم، اما هنگامی که از ماشین پیاده شدم، متوجه شدم که گوشی داخل کیفم نیست. به تصور اینکه گوشی در داخل 206 جای مانده، با شماره‌ای که راننده به من داده بود، تماس گرفتم، اما راننده به محض شنیدن صدای من خندید و گوشی تلفن را قطع و خاموش کرد.»

  شناسایی مجرم پیشینه‌دار
در ادامه رسیدگی به پرونده، ماموران موفق به شناسایی راننده پژو به نام هادی 31 ساله شدند که از مجرمان سابقه‌دار بود. به این ترتیب این متهم را پنجم اردیبهشت امسال در حال تردد در خیابان آذربایجان بازداشت کردند. مجرم سابقه‌دار در بازجویی‌های به عمل آمده به ده‌ها فقره سرقت از زنان جوان در پوشش طرح دوستی و پیشنهاد ازدواج اعتراف کرد.

  شگردهای متفاوت مجرم پیشینه‌دار
در ادامه تحقیقات تعداد دیگری از شاکیان شناسایی شدند. یکی از مالباختگان که دختری جوان بود به پلیس گفت: «ششم دی سال 94 مقابل در ایستگاه مترو دانشگاه علم و صنعت سوار یک 206 مشکی شدم که راننده آن خودش را تیام معرفی کرد. او با من طرح دوستی ریخت و شماره تلفن همراهش را به من داد. پس از طی مسیری کوتاه او از من خواست برای گرفتن دارو به داروخانه بروم. من هم به خاطر اعتماد بی‌جایی که در مدت زمان کوتاه به او پیدا کرده بودم کیفم را داخل ماشین گذاشتم، اما به محض پیاده شدن، راننده به سرعت از محل متواری شد و کیف دستی‌ام را که حاوی 600 هزار تومان وجه نقد، گوشی تلفن همراه و مدارک شناسایی بود، دزدید.»  شاکی دیگر گفت: «متهم با پیشنهاد ازدواج اعتماد مرا جلب کرد و در دومین ملاقات کیف دستی‌ام را که حاوی 500 هزار تومان وجه نقد، گوشی تلفن همراه بود، سرقت کرد.»

  دعوت اداره آگاهی از مالباختگان
سعدالله گزافی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در این باره گفت: «با توجه به اعتراف صریح متهم به انجام سرقت‌های مشابه از زنان جوان در پوشش طرح دوستی و پیشنهاد ازدواج، تصویر بدون پوشش این متهم با دستور قضایی منتشر می‌شود و از مالباختگانی که موفق به شناسایی وی شده‌اند، دعوت می‌شود برای پیگیری شکایت خود به نشانی پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در منطقه جنت‌آباد مراجعه کنند.»

2 کشته و یک زخمی در نزاع خانوادگی
فرهیختگان| نزاع خانوادگی در یکی از روستاهای هرسین کرمانشاه یک کشته و یک زخمی برجای گذاشت. همت‌علی‌ شکری، فرمانده انتظامی شهرستان هرسین درباره این خبر گفت: «این اتفاق دوشنبه در روستای کوماسی بخش مرکزی هرسین رخ داده که طی آن یک نفر کشته و یک نفر نیز به‌شدت زخمی شد. فرد مجروح به‌علت شدت جراحات به مرکز استان منتقل شد.» شکری افزود: «فردی که مرتکب قتل شده بود بلافاصله پس از حادثه دستگیر و آلت قتل نیز کشف و ضبط شد.» به گفته او، با بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد اختلافات خانوادگی از قبل وجود داشته که درنهایت به این پایان خونین منجر شده است.

1395/03/02 - 09:52:48
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي