فروشگاه اینترنتی پرشام مارکت

تلگرام کانال تلگرام پرشام مارکت

دسته بندی محصولات فروشگاه

خبر : تأخیر در تکلم کودکان را جدی بگیرید

1395/03/02 - 09:31:39
کارشناس گفتاردرمانی بهزیستی استان ایلام گفت: خانواده‌ها باید تأخیر در تکلم کودکان را جدی بگیرند.


«خدیجه مهدی‌زاده» اظهار کرد: کودک از سه‌ماهگی با صداهایی که از دهانش خارج می‌شود حرکات لب را برای گفتار آغاز می‌کند و به‌طور طبیعی در یک‌سالگی باید انتظار گفتن کلمه را از او داشت و در دوسالگی نیز دوکلمه‌ای حرف بزند.

وی ادامه داد: کودکانی که بعد از یک‌سالگی هیچ کلمه‌ای را به زبان نمی‌آورند مشکوک هستند و باید با مراجعه به گفتار درمان‌ها مورد معاینه و بررسی قرار گیرند.
مهدی زاده با اشاره به تفاوت‌های فردی که بین کودکان وجود داشته که ممکن است درزمینهٔ زمان راه رفتن، حرف زدن و غیره باهم اختلاف داشته باشند، افزود: در این زمینه تصمیم اصلی را گفتار درمان با مصاحبه‌ای که از خانواده و اطلاعات کودک کسب می‌کند، خواهد گرفت.
این کارشناس گفتاردرمانی خاطرنشان کرد:کودکان ممکن است به علت سابقه مشکل تکلم در خانواده، حین بارداری مادر، زایمان و یا تولد دچار حوادثی شده که از دیدگاه گفتار درمان مهم است و با بررسی آن‌ها وجود مشکل در تکلم کودک را تشخیص می‌دهد.
وی تأکید کرد: چنانچه کودکی در هر یک از این زمینه‌ها مشکل داشت توسط کارشناس با مداخله مستقیم در جلسات منظم گفتاردرمانی حضور یافته و درمانش از هفت یا هشت‌ماهگی با انجام برخی ورزش‌ها و تحرکات آغاز می‌شود.
مهدی‌زاده گفت: چنانچه مشکل کودک حاد نباشد با ارائه مشاوره و آموزش‌های لازم به خانواده‌ها کودک تحت درمان قرار می‌گیرد تا تأخیر در تکلم او رفع شود.
وی بابیان اینکه طول مدت درمان کودکانی که مشکل تکلم دارند بسته به نوع علت آن از 10 جلسه تا سال‌ها ممکن است ادامه داشته باشد، یادآور شد: ممکن است کودک به علت مشکل حاد در تکلم باوجود جلسات گفتاردرمانی درمان کامل نشود ولی وضعیت بهتری نسبت به قبل خواهد داشت.
این کارشناس گفتاردرمانی اضافه کرد: روزانه 10 نفر برای گفتاردرمانی به مرکز جامع توان‌بخشی بهزیستی ایلام مراجعه می‌کنند که 70 درصد آن‌ها دارای مشکلات جدی در ترکم هستند که عمده علت آن‌ها مسائل ژنتیکی و حوادث دوران بارداری و زایمان است.
مهدی‌زاده از والدین و خانواده‌ها خواست گفتار کودکان خود را جدی گرفته و باورهای سنتی در این زمینه را نادیده بگیرند.

منبع: ایسنا

1395/03/02 - 09:31:39
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي


تخفیف های بهاره

سامسونگ گلکسی S7562

سامسونگ گلکسی S7562
  • 292000 تومان 365,000 تومان

روبات خورشیدی

روبات خورشیدی
  • 17100 تومان 19,000 تومان

موزن میکروتاچ مکس

موزن میکروتاچ مکس
  • 10500 تومان 15,000 تومان

پنکک اتود

پنکک اتود
  • 9900 تومان 18,000 تومان

پشتیبانی

پرشام مارکت طرف قرارداد با موسسات پرداخت آنلاین زیر
ملت پارسیان صادرات سداد شاپرک
کارت شارژدر بین محصولات فروشگاه
در كل اينترنت