فروشگاه اینترنتی پرشام مارکت
شارژر باطری هندزفری

خبر : اثرات مضر موبایل و لپ تاپ بر سلامتی انسان ها

1394/08/12 - 09:39:27
زنانی که بیشتر با وسایل الکتریکی چون موبایل و لپ تاپ کار میکنند ، 43 درصد بیشتر از دیگر زنان مبتلا به سرطان سینه میشوند .


طی تحقیق به عمل آمده پیرامون اثرات امواج الکترومغناطیسی موبایل و لپ تاب و تبلت زنانی که در روز بیشتر با وسایل الکترونیکی چون موبایل و لپ تاپ کار میکنند ، 43 درصد بیشتر از دیگر زنان به سرطان سینه مبتلا میشوند .

در کشور های صنعتی 14درصد از زوج ها نابارورند و بدلیل آسیب پذیری کروموزوم y به این امواج الکترومغناطیسی ، 40 درصد از این میزان را ناباروری در آقایان تشکیل میدهد . این امواج سبب آسیب به شکل و میزان فعالیت و نیز تعداد اسپرم ها میشوند و همچنین موجب کاهش هورمون تستوسترون در سطح بدن میگردند که این امر باعث عقیمی کوتاه مدت می شود .

این امواج توان زنده ماندن اسپرم ها و نیز فعالیت زیستی آن ها را کاهش می دهد و این در حالی است که با افزایش یک درصد شانس باروری می توان زوج نابارور را بارور نمود .

شاید این اثرات امواج الکترومغناطیسی موبایل و تبلت و لپ تاپ در آن واحد ، به چشم نیاید ولی 10 تا 20 سال دیگر این اثرات کاملا نمایان خواهد بود .

در زنان باردار ، به علت تغییرات فیزیولوژیکی بدن ، شانس پرتوگیری افزایش میابد و این امر موجب افزایش دمای بدن می شود و این در حالی است که افزایش 2 درجه سانتی گراد دمای بدن زن باردار ، موجب سقط جنین خواهد شد .

بدن انسان دارای یک میدان مغناطیسی است که مدام تحت تاثیر سایر میدان های مغناطیسی است . قلب و سیستم عصبی بدن بیشتر از سایر اعضای بدن ، تحت تاثیر این امواج می باشند .

اثرات این امواج بر روی بدن انسان گاهی به صورت سردرد و نقص در قوه حافظه می باشد که این امر در مورد بچه موش های ماده که در قفس آن ها موبایل جاسازی شده بود آزمایش شد و نتیجه این بود که این بچه موش ها حافظه ضعیف تری داشتند .شاید اثزات دیگری نیز بر بدن داشته باشد که اکنون بر ما پوشیده است .

کودکان بیشتر در معرض خطرند و این بدلیل کوچک بودن جمجمه ، فاصله مغز تا گوش آن ها نسبت به افراد بالغ کمتر است .

سازمان جهانی بهداشت علل اصلی سرطان در سال 2012را امواج الکترومغناطیسی بیان کرد و در خصوص راه کارهای جلوگیری از مضرات این امواج عنوان کرد که برای استفاده از اینتر نت از  wifiبجای سیمکارت گوشی موبایل و نیز از هنذفری بجای هدست استفاده کنید .همچنین تاکید کرد که گوشی موبایل خود را از قلب و سر و دستگاه تناسلی دور نگه دارید و نیز هنگامی که لزومی به استفاده از تلفن همراه خود ندارند ، آن را خاموش کنند .

1394/08/12 - 09:39:27
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي