فروشگاه اینترنتی پرشام مارکت
شارژر باطری هندزفری

خبر : چرا شرکت‌های بزرگ موبایل به بازار ایران بسیار علاقه‌مند هستند؟

1394/07/30 - 20:55:30
طبق آمارهای گرفته شده، ایران بزرگ‌ترین بازار محصولات فناوری در خاورمیانه است و حتی فاصله معناداری با دومین کشور یعنی عربستان سعودی دارد. این امر به خوبی نشان می‌دهد که مردم کشور ما تا چه اندازه به تکنولوژی علاقه‌مند بوده و حاضر هستند برای به‌روز بودن،‌ هزینه بپردازند.


جالب است بدانید که تعداد گوشی‌های موبایل موجود در ایران، از تعداد جمعیت کشور نیز فراتر رفته است و این امر به خوبی نشان می‌دهد که چه بازار علاقه‌مندی پیش روی سازندگان موبایل جهت ورود قرار دارد، چرا که آن‌ها هر چه را ارایه می‌دهند، خریداری برایش وجود دارد.

در حال حاضر شرکت‌های ریز و درشتی در این مارکت حضور دارند که هر کدام درصدی از بازار را از آن خود کرده‌اند. حال چه سامسونگ و هواوی باشند که در صدر هستند و یا برندهای تازه‌ای چون فلای و لیگو که به سختی تلاش می‌کنند تا بلکه بتوانند جایی در قلب خریداران بیابند.

دلیل این علاقه‌مندی برندها را می‌توان در ۴ عامل اصلی جستجو کرد که در ادامه نگاهی کوتاه به آن می‌اندازیم.

۱- بزرگ‌ترین در خاورمیانه و یکی از برترین‌ها در جهان!

همان طور که ذکر کردیم، ایران با اختلاف زیادی نسبت به سایر کشورهای خاورمیانه در صدر مصرف کنندگان محصولات تکنولوژیک و به‌خصوص موبایل ایستاده است. اگر هم نسبت جمعیت به میزان فروش را در نظر بگیریم، ایران حتی در سطح جهان نیز دارای مقام بسیار خوبی خواهد شد. پس چه چیزی بهتر برای شرکت‌ها که در این بازار پرفروش و پرسود جولان دهند!

۲- ورودی کم هزینه!

کافی‌ست که یک نگاه به برندی چون اپل بیندازید، نه نمایندگی رسمی دارد و نه اپل استور مجازی که بخواهد خدمات بدهد اما سینه چاکان این برند در کشور ما جولان می‌دهند و برخی بر سر عنوان نماینده رسمی بودن با یکدیگر دعوا می‌کنند. اما چه کسی در این بین بیشترین سود را می‌کند؟ همان برند اپل که به راحتی و بدون انجام هزینه‌های مهمی چون ارایه خدمات و سرویس، محصولاتش را با سود فراوان می‌فروشد. البته این رویه نسبت به گذشته کمی سخت‌تر شده است اما اکثر برندها به خوبی می‌دانند که با هزینه کم‌تر نسبت به بسیاری از کشورها، می‌توانند در ایران بفروشند.

۳- راه‌های متنوع فروش!

باید ایران را یکی از کشورهایی دانست که دارای بالاترین میزان قاچاق در بخش واردات موبایل است و به همین خاطر می‌توان به هر محصولی در آن به آسانی دست یافت. فضای بازار نیز به قدری رقابتی شده که دیگر نمی‌شود هر موبایلی را به قیمت بالا فروخت و حتی در بسیاری از موارد، قیمت‌ها در ایران پایین‌تر از تمام کشورهای دیگر خاورمیانه است. پس بازاری که در آن راه‌های ورود محصولات بسیار باز است، روش‌های فروش گسترده دارد و در فروش نیز رقابت زیادی دیده می‌شود، برندهای گوناگون سعی می‌کنند تا با محصولات متنوع در آن حضور داشته و شانس خودشان را برای موفقیت بیازمایند.

۴- قوانینی که آزار نمی‌دهد

بازار موبایل ایران بیشتر از آنکه در دست تولید کنندگان باشد، در اختیار پخش کننده‌ها قرار دارد و از آنجایی که یک distributor تعهد چندانی به سازنده محصول ندارد، پس در یک زمان می‌تواند با چندین شرکت کار کند. نمونه بارز این امر، شرکت‌های بزرگ و پر سابقه‌ای چون پارس مایکروتل، آرین، یاس و… هستند که برندهای مختلفی را عرضه کرده که تعداد و تنوع آن‌ها نیز همیشه در حال تغییر است. برای واردات و عرضه برندهای موبایل نیز قوانین چندان سخت‌گیرانه‌ای وجود ندارد و برای همین این روزها زیاد می‌بینیم شرکت‌های مختلفی که اقدام به واردات گوشی‌های گوناگون می‌کنند؛ حال سابقه آن‌ها در بخش کامپیوتر باشد یا شبکه؛ فرقی ندارد؛ قوانین آن‌ها را آزار نمی‌دهد.

منبع: آی تی رسان

1394/07/30 - 20:55:30
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي