فروشگاه اینترنتی پرشام مارکت
شارژر باطری هندزفری

خبر : رواج فروش گوشی های موبایل رفرش در بازار

1394/06/12 - 21:56:40
شایسته است اول برای دوستانی که اطلاعات کمتری از اصطلاحات بازار دارند توضیح بدیم که رفرش به چه معناس ، گوشی های رفرش به موبایل هایی گفته می شود که به علت مشکلات سخت افزاری و شایدم نرم افزاری تحت عنوان گارانتی و ... از بازار جمع آوری و به کارخانه برگشت داده می شوند و پس از تعمیر دوباره در بسته بندی جدید به بازار برای فروش فرستاده می شوند .


خیلی از شرکتهای معتبر سازنده تلفن همراه ، گوشی های موبایل را که به دلایل مختلف مثل آسیب ناشی از بسته بندی و حمل نامناسب ، نقص های فنی ، موبایل های داخل ویترین فروشگاه ها و نمایشگاه ها و گوشی هایی که تحت عنوان گارانتی جمع آوری و تعویض میشوند را به کارخانه سازنده برگردانده و در آنجا با بازسازی گوشی آنرا به یک موبایل نو تبدیل می کنند . البته هدف از این کار بر خلاف تصور عموم فریب مصرف کننده نبوده و کارخانه سازنده موبایل سعی دارند با این ترفند به خریدارانی که قدرت خرید پایین تری دارند نیز امکان انتخاب بدهند .

در خیلی از کشور ها اینگونه کالاها تحت عنوان گوشی های درجه دو و با بسته بندی های متفاوت و البته با قیمت های ارزان به بازار عرضه می شوند و مشتری از تحت تعمیر قرار گرفتن گوشی مطلع می شود ولی متاسفانه در ایران تقریبا 90 درصد از مغازه داران این موضوع را به مشتری اطلاع نمی دهند .

متاسفانه امروزه با توجه به حاشیه سود پایین فروش گوشی های موبایل اصل در بازارهای ایران ، خیلی از فروشندگان و عمده فروشان موبایل اقدام به تهیه و توزیع گوشی های موبایل رفرش کرده اند که نکته ی سیاه این ماجرا فروش گوشی رفرش به قیمت اصلی می باشد که موجب ضرر و زیان خریدار بابت خرید گوشی های با کیفیت پایین می شود و عدم ساپورت خدمات پس از فروش برای گوشی های موبایل رفرش اوضاع را برای خریدار فریب خورده بدتر نیز میکند .

اما برای اینکه متوجه شوید کدام گوشی رفرش است پرشام موبایل برای شما راهکارهایی را معرفی میکند از جمله :

به عقیده خیلی از فروشندگان بازار موبایل تشخیص گوشی اصلی از رفرش خیلی سخت است و بهترین راه خرید از فروشگاه های معتبر می باشد ، توصیه بعدی خرید گوشی های موبایل با گارانتی معتبر می باشد ، قطعا موبایل های گارانتی دار رفرش نیستند هرچند برخی از گوشی های موبایل رفرش به مدت کوتاهی گارانتی شده اند.

استعلام شماره سریال گوشی از سایت سازنده شاید راحتر ترین و مطمئن ترین راهکار برای اطلاع از اصالت گوشی موبایل می باشد .که البته متقلبان همیشه راهکارهایی دارند از جمله کپی شماره سریال های اصلی روی گوشی های رفرش!!

برخی از فعالان بازار تلفن همراه معتقدند که 80 % از گوشی های موبایل در ایران رفرش هستند و دلیل عمده آن قیمت مناسب این گوشی ها در بازار بین المللی و البته وفور گوشی های موبایل قاچاق در بازار موبایل ایران می باشد .

البته در پایان گفت تفاوت قیمتی در حدود 100 الی 200 هزار تومان بین گوشی های اصلی و رفرش باعث می شود خیلی از خریداران ریسک خرید گوشی رفرش را بپزیرند .

1394/06/12 - 21:56:40
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي