فروشگاه اینترنتی پرشام مارکت


پرشام مارکت طرف قرارداد با موسسات پرداخت آنلاین زیر
ملت پارسیان صادرات سداد شاپرک

دسته بندی محصولات فروشگاه

آخرین بروز رسانی قیمت ها

1396/فروردین/8

تلگرام کانال تلگرام پرشام مارکت
کارت شارژ


جستجو در پرشام مارکت
پرشام

خبر : ورود ایران به دنیای اینترنت اشیاء

1394/04/20 - 18:40:53
رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از ایجاد مرکز نوآوری نسل پنجم موبایل در کشور با هدف ثبت اختراع و پتنت در زمینه این فناوری خبر داد.


به گزارش گرداب محمد خوانساری در گفتگو با خبرگزاری مهر، چشم انداز ایران برای بهره برداری از نسل پنجم تلفن همراه، به عنوان اولین کشور خاورمیانه که این فناوری را بومی می کند، تشریح کرد.

زیرساختهای مخابرات سنتی دیگر پاسخگو نیست

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، نسل پنجم موبایل را یک تحول بنیادی در شبکه های ارتباطی برشمرد که دیگر تکامل یافته نسل چهارم موبایل نیست و گفت: عمده موضوع نسل پنجم موبایل، تحولات مرتبط با اینترنت اشیاء خواهد بود به نحوی که در آینده، تمامی اشیاء از طریق اینترنت با یکدیگر ارتباط خواهند داشت و این نیازمندیها، زیرساختهای جدید مخابراتی را می طلبد که دیگر مخابرات سنتی پاسخگوی این تحولات نخواهد بود.

وی ادامه داد: در این زمینه نیازمند زیرساختهای جدید ارتباطی و دستیابی به فناوریهایی مانند بیگ دیتا، تراهرتز و رایانش ابری به عنوان زیرساخت های نسل آتی شبکه موبایل هستیم.

مرکز نوآوری نسل پنجم موبایل ایجاد می شود

خوانساری از ایجاد مرکز نوآوری نسل پنجم موبایل در جهت تولید نقشه راه این فناوری و با هدف ثبت اختراع و پتنت خبر داد و گفت: برنامه ریزی برای تولید و عرضه این فناوری و بهره برداری صحیح و هوشمندانه از آن آغاز شده است چرا که برای ایجاد ارزش افزوده و خلق ارزش مبتنی بر فرهنگ ایرانی اسلامی، باید از هم اکنون برنامه ریزی کنیم.

وی بر مطالبات دانشگاهی در این زمینه تاکید کرد و گفت: ثبت اختراع و پتنت در حوزه فناوری نسل پنجم موبایل، اخذ حق مالکیت معنوی و شفاف سازی فضای پژوهش در این عرصه، از جمله برنامه های پیش رو است.

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: با ایجاد مرکز نوآوری ۵G و بکارگیری شرکتهای دانش بنیان در این بخش، امکان تولید محصول در این زمینه، افزایش می یابد. در این راستا تبادل و تعاملات علمی پژوهشی سازنده با شرکتهای دانش بنیان و تولید اشتراکی دانش، در دستور کار قرار گرفته است.

مشارکت بین المللی ایران در پروژه نسل پنجم موبایل

خوانساری تصریح کرد: به جای اینکه منتظر بمانیم فناوری ۵G وارد کشور شود و سپس آن را بومی کنیم، قصد داریم با تدوین نقشه راه این فناوری را در کشور همگام با دنیا بومی سازی کنیم؛ براین اساس مشارکت بین المللی در این حوزه را در دستور کار قرار دادیم.

وی با اشاره به برنامه های آینده پژوهی ارتباطی در حوزه نسل پنجم موبایل - ۵G - افزود: در حوزه شناسایی و تحلیل فناوریهای مرتبط با نسل پنجم موبایل، ارتباطاتی با نهادهای بین المللی و افراد شناخته شده بین المللی در مراکز مختلف دنیا گرفتیم و با ایجاد مرکز نوآوری، مجموعه پژوهش های خوب و کاربردی این حوزه را به نوعی به بازار بین الملل وصل خواهیم کرد.

توافق اولیه با شرکتهای بین المللی

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید براینکه تعاملات بین المللی را آغاز کرده و برنامه مشخصی برای همکاری پژوهشی و تحقیق و توسعه (R&D )با برخی شرکتها داریم ادامه داد: توافقات اولیه در این زمینه شکل گرفته تا منعطف با بازار پژوهش، ظرفیت سازی نیز در کشور انجام شود؛ چرا که هدف از این پژوهش تنها تولید مقاله نیست و چشم انداز ما ثبت اختراع در این بخش است.

وی با بیان اینکه مذاکرات با نهادهای بین المللی قانونگذار و استاندارساز این حوزه نیز در دستور کار قرار دارد به مهر گفت: پیش بینی ها برای استانداردسازی نسل پنجم موبایل، مربوط به سال ۲۰۱۶ است و برآورد می شود که این فناوری از سال ۲۰۲۰ عرضه عمومی شود.

به گفته خوانساری، هم اکنون ۳ کمپانی اریکسون، هوواوی و سامسونگ در حوزه تحقیق و توسعه (R&D ) فعالیت خود را در زمینه نسل پنجم موبایل آغاز کرده اند و هوواوی برای ۵ سال آینده ۶۰۰ میلیون دلار هزینه تحقیق و توسعه برای این فناوری، کنار گذاشته است.

1394/04/20 - 18:40:53
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي


این سایت را حمایت می کنم
ابزار و قالب وبلاگبیست تولز

گوگل پلاس

پشتیبانی

تخفیف های ویژه ی نوروز 96

تبلت تام سخنگو

تبلت تام سخنگو
  • 18000 تومان 45,000 تومان

تبلت کیاتو K730

تبلت کیاتو K730
  • 237500 تومان 250,000 تومان

سامسونگ گلکسی S7562

سامسونگ گلکسی S7562
  • 292000 تومان 365,000 تومان

تیکسل S2

تیکسل S2
  • 112000 تومان 140,000 تومان

اچ تی سی موزارت HTC Mozart

اچ تی سی موزارت HTC Mozart
  • 435000 تومان 580,000 تومان

نوکیا لومیا 510 Lumia

نوکیا لومیا 510 Lumia
  • 429140 تومان 499,000 تومان

سونی اکسپریاC2005 M

سونی اکسپریاC2005     M
  • 446500 تومان 470,000 تومان