فروشگاه اینترنتی پرشام مارکت
شارژر باطری هندزفری

خبر : تکنولوژی سامسونگ عمر باتری موبایل‌تان را دو برابر خواهد کرد

1394/04/08 - 08:51:13
دولت بهار: چنین فناوری‌ می‌تواند عمر باتری را تا ۲۱ ساعت افزایش دهد که همین مورد می‌تواند تعداد دفعاتی که باید دستگاه را به شارژر متصل کنید، کم نماید.


 
 
 
 
 
  

آیا از اینکه پیش از اتمام روز، باتری گلکسی اس6 شما خالی می‌شود، ناراحت هستید؟ سامسونگ ممکن است راه حل مناسبی برای رفع این مشکل در آینده داشته باشد. محققان پیش از این تکنولوژی باتری‌های لیتیوم-یونی را توسعه دادند که بیان می‌شد عمر باتری بیشتری را ارایه خواهند داد. این باتری‌ها از یک قطب الکتریکی مثبت (آند) سیلیکونی بهره گرفته‌اند که گفته شده ظرفیت بیشتری نسبت به کل باتری دارد، اما برای اینکه باتری عمر بیشتری در این وضعیت داشته باشد، باید تعداد لایه‌های گرافن در بالا نیز افزایش یابند، در غیر این‌صورت حتی باعث کاهش عمر باتری خواهد شد.

در آزمایشات انجام شده، باتری‌های جدید بین 1.5 تا 1.8 برابر چگال‌تر از باتری‌های امروزی بودند. برای مثال اگر تلفن هوشمند شما پس از 12 ساعت باتری‌اش تخلیه می‌شود، چنین فناوری‌ای می‌تواند عمر آن را تا 21 ساعت افزایش دهد که همین مورد می‌تواند تعداد دفعاتی که باید دستگاه را به شارژر متصل کنید، کم نماید.

samsung-graphene-coated-silicon-anodeدر حال حاضر نمی‌توان این‌گونه فکر کرد که در گلکسی اس7 شاهد استفاده از این فناوری باشیم. این پروژه فعلا در مرحله تحقیقاتی به سر می‌برد و ممکن است تا زمان تجاری سازی آن توسط سامسونگ در محصولاتش، سال‌ها زمان نیاز باشد. همه چیز باید به آرامی به پیش برود، و با توجه به این فناوری می‌توان دریافت که همیشه استفاده از باتری‌های حجیم‌تر تنها راه حل افزایش طول عمر باتری گجت‌های هوشمند نیست.

1394/04/08 - 08:51:13
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي