فروشگاه اینترنتی پرشام مارکت
شارژر باطری هندزفری

خبر : هندزفری آلوده یکی از عاملان قارچ گوش

1394/03/09 - 13:14:00
اهواز نوین : یک متخصص گوش و حلق و بینی گفت: اگر استفاده‌کننده از هندزفری مبتلا به قارچ گوش باشد سپس کسی دیگر از آن استفاده کند به این بیماری مبتلا می‌شود.


 

هندزفری آلوده یکی از عاملان قارچ گوش

به گزارش اهواز نوین : دکتر حامد هاتفی درباره بیماری قارچ گوش و راه‌های درمان این بیماری گفت: قارچ با بافت‌های گوش افراد همزیستی دارد و داخل گوش همه افراد موجود است که با وجود اسیدی بودن کانال گوش، قارچ فعال نیست و یا فعالیت آن محدود است.

وی افزود: اگر به هر دلیلی آب وارد گوش شود درصد اسیدی گوش به سمت خنثی و یا قلیایی می‌رود و قارچ در گوش رشد می‌کند.

نقش دیابت در قارچ گوش

این متخصص گوش و حلق و بینی خاطر نشان کرد: اگر به هر دلیلی مانند بیماری دیابت ایمنی بدن فرد کاسته شده باشد قارچ شروع به فعالیت کرده و مشکلاتی را برای فرد به وجود می‌آورد.

هاتفی ادامه داد: در ابتدا فرد دچار ترشح چرکی سفید رنگ در گوش می‌شود، داخل گوش همیشه خیس است و اگر ترشح گوش را پر کند ممکن است شنوایی فرد کم شود.

وی افزود: علامت عمده بیماری قارچ گوش خارش و تیر کشیدن است که تشخیص و درمان آن به عهده پزشک و با دستگاه خاص است.

خارش و تیر کشیدن ناگهانی گوش از نشانه‌های بیماری قارچ است

این متخصص گوش و حلق و بینی در ادامه افزود: وقتی کسی سابقه بیماری گوش نداشته و به یک باره در ناحیه گوش درد احساس می‌کند تقریبا با قطعیت می‌توان گفت که دچار بیماری قارچ شده است که در این زمینه دو نوع قارچ وجود دارد.

هاتفی درباره شیوه تمیز کردن گوش گفت: هیچ چیزی را نباید در گوش فرو کرد زیرا کانال گوش یک کانال شبیه حرف اس انگلیسی و دارای پیچ و خم است تا با این شکل فرد چیزی را در گوش فرو نکند؛ باید بدانیم که اثرات بد استفاده از گوش پاک کن بیشتراز اثرات خوب آن است و به هر حال دستکاری‌های کانال گوش باعث ایجاد قارچ شود.

استفاده ازهندزفری آلوده باعث انتقال قارچ گوش

وی درپاسخ به این پرسش که آیا استفاده ازهندزفری باعث انتقال قارچ می‌شود، ابراز داشت: اگر فرد استفاده کننده دارای قارچ گوش باشد سپس فرد دیگری از این وسیله استفاده کند باعث انتقال قارچ می‌شود.

هاتفی درباره راه‌های درمان بیماری قارچ گوش اظهار کرد: در ابتدا باید مانع از نفوذ آب در گوش شد برای مثال می‌توان در زمان حمام کردن پنبه چرب را در گوش قرار داد، راه دوم ساکشن ترشحات گوش است که با این روش کلونی‌های قارچ خارج شوند و راهکار سوم درمان دارویی به صورت قطره‌های موضعی است.

منبع:دانا

1394/03/09 - 13:14:00
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي