فروشگاه اینترنتی پرشام مارکت
شارژر باطری هندزفری

خبر : افزوده شدن دکمه خرید به نتایج جستجوی گوگل برای کاربران همراه

1394/02/26 - 12:29:15
از این پس اگر با استفاده از گوشی و تبلت در گوگل جستجو کنید، علاوه بر نمایش تعدادی لینک دکمه‌ای برای خرید نیز مشاهده خواهید کرد که پرداخت پول برای دسترسی سریع به کالای مورد نظر را هم ممکن می کند.


خبرگزاری فارس: افزوده شدن دکمه خرید به نتایج جستجوی گوگل برای کاربران همراه

 کارشناسان معتقدند این اقدام گوگل به معنای رقابت جدی آن با سایت هایی همچون آمازون و ای بی است که در زمینه خدمات تجارت الکترونیک فعال هستند.

در قالب این طرح صرفا لینک خرید به سایت ها و سرویس هایی به نمایش می آید که طرف قرارداد گوگل بوده و در این زمینه با موتور جستجوی مذکور همکاری دارند. در صورتی که کاربر گوگل بر روی دکمه خرید کلیک کند، به صفحه دیگری هدایت می شود که در آن اطلاعاتی در مورد محصول و همین طور نحوه پرداخت پول درج شده است.

فروش محصولات در این صفحات توسط فروشگاه های خرده فروشی اصلی و با همان قیمت اولیه صورت می گیرد و گفته می شود برخی فروشگاه های زنجیره ای در آمریکا در حال مذاکره با گوگل برای ارتقای کیفیت ارائه این خدمات هستند.

با این کار گوگل به جای ارائه دهنده صرف خدمات به یک شرکت خرده فروشی مبدل می شود و البته کاربران می توانند در صورت تمایل کماکان به سایت های اصلی خود شرکت های فروشنده کالاهای مختلف ارائه کرده و از این خدمات گوگل استفاده نکنند.

قرار است خدمات مذکور در گام اول در ده کشور جهان و از جمله آمریکا و ژاپن ارائه شود و سپس به تدریج توسعه یابد.

1394/02/26 - 12:29:15
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي