فروشگاه اینترنتی پرشام مارکت
شارژر باطری هندزفری

خبر : ایران جزو ۳۰ کشور ارزان قیمت تماس با موبایل در دنیاست

1394/02/20 - 22:14:28
هر چند عدم رضایت از قیمت تماس با تلفن همراه در بین کاربران ایرانی همیشه وجود داشته، اما باید گفت که هزینه تماس در کشورمان نسبت به کشورهای خاورمیانه و ۱۱۷ کشور دنیا، ارزان‌تر است.


باید توجه داشت، تعرفه تماس همراه اول پس از ۲۰ سال ثبات قیمت، سال قبل با افزایش و تک نرخی شدن مواجه گردید. در آن سوی میدان رقابت، ایرانسل از ابتدای فعالیت خود تعرفه مکالمه‌اش را تغییر نداده و حتی با عرضه آی سیم، نرخ تماس سیم کارت‌های دائمی‌اش را با کاهش روبرو ساخته است.

آمارهای منتشر شده از سوی اتحادیه بین المللی ارتباطات راه دور نشان می‌دهد تعرفه تماس موبایل در ایران ارزان‌تر از بسیاری کشورهای جهان به حساب می‌آید. بررسی انجام شده در مورد تعرفه مکالمه تلفن همراه در ۱۴۰ کشور جهان نشان می‌دهد در ۱۱۷ کشور، مکالمه با تلفن همراه گران‌تر از ایران بوده و هزینه تماس با موبایل در ایران رتبه ۲۳ را از آن خود کرده است.

این گزارش بر پایه ارزش دلاری تعرفه‌ها و بر مبنای شاخص قدرت خرید (ppp) تهیه شده که بر اساس آن متوسط تعرفه مکالمه یک دقیقه‌ای با تلفن همراه در کشورمان معادل ۰٫۱۲ دلار است. با توجه به این اطلاعات، ایران در کنار امارات ارزان ترین تعرفه مکالمه تلفن همراه را در منطقه خاورمیانه دارد.

در سطح جهان، پایین ترین تعرفه به هنگ کنگ اختصاص دارد به طوری که هزینه یک دقیقه مکالمه با تلفن همراه در این کشور معادل ۰٫۰۲ دلار است. بنگلادش با نرخ ۰٫۰۴ دلاری و سریلانکا با تعرفه ۰٫۰۵ دلاری به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم از این نظر قرار گرفته‌اند.

میزان تعرفه یک دقیقه مکالمه با تلفن همراه در برخی کشورهای دیگر عبارت است از: هند ۰٫۰۶ دلار، چین ۰٫۰۶ دلار، مصر ۰٫۰۷ دلار، سوئد ۰٫۰۸ دلار، آلمان ۰٫۱۲ دلار، روسیه ۰٫۱۲ دلار، امارات ۰٫۱۲ دلار، ایتالیا ۰٫۱۶ دلار، آمریکا ۰٫۲۷ دلار، عربستان ۰٫۳ دلار، و انگلیس ۰٫۳۷ دلار.

گفتنی است که نیکاراگوئه با نرخ ۱٫۰۹ دلاری به ازای هر دقیقه مکالمه گران ترین تعرفه مکالمه با تلفن همراه را در جهان دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

1394/02/20 - 22:14:28
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي