فروشگاه اینترنتی پرشام مارکت
شارژر باطری هندزفری

خبر : مردم دنیا پول کمتری برای موبایل می‌پردازند

1394/01/16 - 14:56:37
در حالی که معمولا هر سال با افزایش نرخ همه ابزارها و دستگاه‌های به‌ویژه دستگاه‌های الکترونیکی روبه‌رو می‌شویم اما ظاهرا تا دو سال آینده قیمت گوشی‌های هوشمند با روند نزولی همراه خواهد شد. با کاهش قیمت گوشی‌های موبایل به‌خصوص گوشی‌های هوشمند انتظار می‌رود تا چند سال آینده اکثر مردم دنیا بتوانند از این دستگاه‌ها استفاده کنند. در این گزارش میانگین قیمت گوشی‌های هوشمند در کشورهای مختلف بین سال‌های 2013 تا 2017 را بررسی می‌کنیم.


فناوران- همان‌طور که سبک زندگی در کشورهای مختلف متفاوت است استفاده از ابزارهای الکترونیکی در کشورهای جهان نیز با یکدیگر متفاوت است.
مثلا مردم هند نسبت به کشورهای در حال توسعه از گوشی‌های ارزان‌قیمت تری استفاده می‌کنند.
بر این اساس میانگین قیمت گوشی در کشورهای آسیا اقیانوسیه کمترین میزان را دارد در حالی که آمریکای شمالی مردم هزینه بسیار بالایی را صرف خرید گوشی می‌کنند.
بر اساس گزارش statista، میانگین قیمت گوشی از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ در منطقه آسیا- اقیانوسیه با کاهش همراه می‌شود. به طوری که سال گذشته میانگین قیمت گوشی‌های هوشمند در این منطقه ۲۶۲ دلار بوده اما درسال ۲۰۱۷ این رقم به ۲۱۵ دلار کاهش پیدا می‌کند.
البته این میزان کاهش در منطقه اروپا با کاهش بیشتری همراه خواهد بود به طوری که بیشترین میزان کاهش قیمت گوشی از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ با بیشترین کاهش همراه می‌شود.
به طوری که سال ۲۰۱۳ میانگین قیمت گوشی در اروپا ۴۱۹ دلار بود و سال ۲۰۱۷ این رقم به ۲۵۹ دلار کاهش خواهد یافت. در آمریکای شمالی میانگین قیمت گوشی۵۳۱ دلار بود اما سال ۲۰۱۷ با افزایش همراه می‌شود و به ۵۶۷ دلار خواهد رسید.
اما در آمریکای لاتین این میانگین قیمت گوشی از ۲۸۸ دلار در سال ۲۰۱۳ به ۲۴۶ دلار در سال ۲۰۱۷ کاهش می‌یابد.
اما میانگین قیت گوشی در کشورها خاورمیانه و آفریقا نسبت به سایر کشورها کاهش بیشتری خواهد داشت به طوری که سال ۲۰۱۳ حدود ۳۴۰ دلار بوده اما سال ۲۰۱۷ این رقم به ۲۳۰ دلار کاهش خواهد یافت. با این حال در کشور هند گوشی‌های هوشمندی با قیمت ۳۰ دلار وجود دارند. در آفریقا گوشی‌های هوشمند مبتنی بر سرویس‌های شبکه نسل سوم را می‌توان با قیمت ۴۰ دلار خریداری کرد که شامل مکالمه صوتی، پیام متنی و دیتا برای استفاده شش ماهه است.
در حالی که در ایالات متحده آمریکا ۴۳ درصد دارندگان یا گوشی‌های هوشمند دستگاه‌های آیفون را با قیمت ۴۵۰ دلار به بالا خریداری می‌کنند.

 

منبع : http://www.ghatreh.com

1394/01/16 - 14:56:37
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي